Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NIK w zarządzie światowej organizacji kontrolerów państwowych

0
Podziel się

Stanie się to na rozpoczynającym się właśnie w Pekinie XXI kongresie INTOSAI - podała NIK.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski (Lech Gawuc/REPORTER)
bErmXWaJ

Najwyższa Izba Kontroli wejdzie do zarządu INTOSAI. Stanie się to na rozpoczynającym się właśnie w Pekinie XXI kongresie INTOSAI - podała NIK.

W zarządzie INTOSAI NIK znajdzie się po raz pierwszy w historii. Kadencja trwa sześć lat. - _ Dla Polaków to wyróżnienie i jednocześnie szansa. Izba, uczestnicząc w pracach zarządu, będzie miała większy wpływ na politykę prowadzoną przez INTOSAI, w tym przede wszystkim na zabieganie o niezależność kontroli państwowej na świecie, która jest fundamentem dojrzałej demokracji _ - ocenił rzecznik NIK Paweł Biedziak.

Rozpoczęty we wtorek kongres potrwa do soboty. Jego uczestnicy rozważają, jak poprzez kontrolę pomagać w lepszym zarządzaniu państwem oraz jak przyczyniać się do bezpieczeństwa i równowagi w polityce finansowej każdego z krajów. Reprezentantem Polski na kongresie jest prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.

bErmXWaL

NIK, obok amerykańskiej i brytyjskiej organizacji kontrolnej, bierze też udział w podkomisji INTOSAI do spraw standardów kontroli wewnętrznej. Podkomisja pracuje nad przygotowaniem wspólnego dla członków INTOSAI kodeksu etycznego.

Jak przypomina NIK, nowa strategia INTOSAI na lata 2011-16 za kluczowe uznaje promowanie przejrzystości, rozliczalności, dobrego zarządzania i walki z korupcją. Uczestnicy kongresu mają też rozważać, jak działalność ich instytucji może wspierać zrównoważony rozwój.

- _ Dbałości o wzrost gospodarczy i rozwój technologiczny powinna towarzyszyć wrażliwa polityka społeczna, sprawna służba zdrowia czy dobrze zorganizowana edukacja. Każde z tych zagadnień znajduje się w obszarze zainteresowań publicznych audytorów _ - podkreśliła NIK.

Czytaj więcej w Money.pl
NIK skontroluje inwestycje w farmy wiatrowe Kontrole zaplanowano w regionach, w których jest najwięcej takich inwestycji. Są to województwa: dolnośląskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.
PO i Twój Ruch razem przeciw wzmocnieniu NIK Partie chcą odrzucenia projektu SP dającego NIK uprawnienia do prowadzenia śledztw w wykrytych podczas kontroli wykroczeniach czy przestępstwach.
Kontrola NIK w policji. Krytycznie o bilingach NIK oceniała, że niezbędna jest zmiana zakresu pozyskiwania billingów, kontrola ich pobierania, niszczenie danych zbędnych oraz zapewnienie rzetelnej informacji o zakresie ich uzyskiwania.
bErmXWbm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)