Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NIK kontroluje pomoc dla powodzian

0
Podziel się

Najwyższa Izba Kontroli we Wrocławiu sprawdza jak skutecznie udzielano
pomocy poszkodowanym w wyniku powodzi występujących w 2010 r. w całej Polsce.

NIK kontroluje pomoc dla powodzian
(Kacper Kida/Dreamstime)
bEaayJnV

Najwyższa Izba Kontroli we Wrocławiu sprawdza jak skutecznie udzielano pomocy poszkodowanym w wyniku powodzi występujących w 2010 r. w całej Polsce.

- _ Kontrola została podjęta z inicjatywy własnej NIK w związku z postulatami w tym zakresie zgłoszonymi przez m.in. Sejmową Komisją do Spraw Kontroli Państwowej, Sejmową Komisję Finansów Publicznych oraz przez Rzecznika Praw Obywatelskich _ - powiedział Przemysław Witek, rzecznik prasowy NIK we Wrocławiu.

Jak dodał, uzasadnieniem do podjęcia kontroli były także krytyczne uwagi na temat udzielania pomocy powodzianom, pojawiające się zarówno w interpelacjach, zapytaniach, pytaniach i oświadczeniach sejmowych, jak i publikacjach prasowych.

bEaayJnX

Kontrolą zostały objęte m.in. urzędy wojewódzkie: dolnośląski, kujawsko-pomorski, śląski, świętokrzyski, małopolski, lubuski, opolski i mazowiecki oraz niektóre urzędy gmin w całej Polsce. Najprawdopodobniej wyniki pokontrolne będą znane w połowie lipca 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/orliki;budowano;za;drogo;i;niestarannie,137,0,767113.html) Orliki budowano za drogo i niestarannie NIK wytknął też samorządom nieprawidłowości w planowaniu i rozliczeniach inwestycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t129349.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nik;jestesmy;nieprzygotowani;na;powodz,186,0,756922.html) NIK: Jesteśmy nieprzygotowani na powódź Inspektorzy krytykują samorządy i instytucje na Lubelszczyźnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t111860.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nik;krytykuje;inwestycje;przeciwpowodziowe,233,0,745705.html) NIK krytykuje inwestycje przeciwpowodziowe Przez opieszałość urzędników i cięcia budżetowe opóźnia się ich realizacja.
bEaayJoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)