Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NIK bierze pod lupę górskie szlaki

0
Podziel się:

Pod lupę NIK wziął również minerstwo spraw wewnętrznych, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz TOPR.

NIK bierze pod lupę górskie szlaki
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza turystów na najwyżej położonych szlakach. Kontrolerzy badają stan tras w Tatrzańskim oraz Babiogórskim Parku Narodowym oraz system ratownictwa w polskich górach.
Po raz pierwszy kontrolerzy wyruszyli również na oględziny szlaków. _ Również prowadzimy badania ankietowe bezpośrednio wśród turystów. Ankiety można wypełnić również przez internet. Zestaw pytań znajduje się na stronie www.nik.gov.pl oraz na stornach Gminy Zakopane oraz PTTK. _ - mówi Zbigniew Matwiej z Najwyższej Izby Kontroli.

Pod lupę NIK wziął również minerstwo spraw wewnętrznych, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz TOPR. _ - Chcemy sprawdzić głównie system ratownictwa w górach, a nie tylko same szlaki _ - dodaje Zbigniew Matwiej. Wyniki kontroli mają być znane w czerwcu.

Czytaj więcej w Money.pl
NIK skontroluje Polskę. Zobacz, co sprawdzi NIK jeszcze w styczniu rozpocznie kontrolę przygotowania Polski do nowej perspektywy budżetowej UE. Kontrola realizowana będzie przez centralę i wszystkie delegatury Najwyższej Izby Kontroli.
Rażące zaniedbania w oczyszczalniach ścieków Na 36 skontrolowanych podmiotów - zaangażowanych w przetwarzanie osadów - działania niezgodne z prawem wystąpiły aż w 32.
Raport NIK. MSZ sprzeniewierzyło środki? Ambasador RP w Waszyngtonie mieszkał w willi za ponad 9,5 mln dolarów, na której remont wydano 7,6 mln dol. Dlaczego?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)