Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nigeria: Podwójny zamach, bardzo wiele ofiar

0
Podziel się:

Jos, położone w Nigerii, jest od dekady sceną napięć i okresowych walk między chrześcijanami a muzułmanami.

Nigeria: Podwójny zamach, bardzo wiele ofiar
(S Martin/CC/Flickr)
bEKgizud

Co najmniej 118 osób zginęło, a 56 zostało rannych w zamachu, do którego doszło na zatłoczonym targowisku w mieście Jos w środkowej Nigerii - poinformował rzecznik gubernatora prowincji Plateau, Pam Ayuba, na którego powołuje się agencja AFP. Większość ofiar stanowią kobiety.

Aktualizacja 23:52

Władze zastrzegają, że w gruzowisku powstałym po eksplozjach mogą jeszcze znajdować się kolejne ofiary śmiertelne. W podwójnym zamachu rannych zostało 56 osób. Poprzedni bilans mówił o 46 zabitych i 45 rannych.

bEKgizuf

Najpierw około godz. 15 czasu lokalnego (16 czasu polskiego) na zatłoczonym targu eksplodowała ciężarówka wyładowana materiałami wybuchowymi. Na miejsce natychmiast przyjechały ekipy ratunkowe - donosi AFP.

Następnie, około 20 minut po pierwszym wybuchu, eksplodował mikrobus pułapka. Według świadków wśród ofiar są również ratownicy.

Żadna grupa nie przyznała się do zamachu. Za wiele takich ataków odpowiadało w przeszłości radykalne ugrupowanie islamistów Boko Haram, które organizuje ataki terrorystyczne wymierzone w chrześcijan oraz przedstawicieli władzy i sił porządkowych.

Jos, położone w prowincji Plateau, jest od dekady sceną napięć i okresowych walk między chrześcijanami a muzułmanami.

bEKgizul
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m282487.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/terroryzm;w;nigerii;bomba;byla;umieszczona;w;samochodzie,31,0,1526559.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamach na zatłoczonej ulicy. 15 osób nie żyje Co najmniej 15 osób zginęło wczoraj w zamachu bombowym w stolicy Nigerii Abudży - poinformowali świadkowie. O przeprowadzenie ataku władze oskarżają islamistów z organizacji Boko Haram.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m282485.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;nigerii;co;najmniej;200;zabitych;w;abudzy,109,0,1516141.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rośnie bilans ofiar zamachu w Nigerii Detonacja nastąpiła wczesnym rankiem wśród przygotowujących się do odjazdu autobusów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m307826.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamach;w;egipcie;rzucil;bombe;w;uczestnikow;wiecu;wyborczego,117,0,1538933.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rzucił bombę w uczestników wiecu wyborczego Egipskie służby bezpieczeństwa, które poinformowały o incydencie, podkreślają, że stanowi on kolejny dowód niestabilnej sytuacji w kraju przed wyborami prezydenckimi wyznaczonymi na 26 i 27 maja.
bEKgizuG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)