Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nigeria: bojownicy Boko Haram porwali kolejne dziewczynki

0
Podziel się

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili w północno-wschodniej Nigerii osiem dziewczynek w wieku od 12 do 15 lat - podała policja.

Nigeria: bojownicy Boko Haram porwali kolejne dziewczynki
(PAP/EPA)
bEgWKimZ

Uzbrojeni napastnicy, najprawdopodobniej z nigeryjskiego ugrupowania Boko Haram, porwali w północno-wschodniej Nigerii osiem dziewczynek w wieku od 12 do 15 lat - podała policja. Boko Haram przetrzymuje ponad 200 uczennic uprowadzonych w kwietniu.

Dziewczynki zostały porwane w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Warabe, która jest jednym z bastionów Boko Haram.

Napastników _ było wielu, wszyscy mieli broń. Przyjechali dwoma samochodami pomalowanymi w wojskowe barwy ochronne i zaczęli strzelać w naszej wiosce _ - powiedział agencji Reutera Lazarus Musa, mieszkaniec Warabe.

bEgWKinb

Według policji dziewczynki wywieziono z wioski w ciężarówkach, razem z porwanym bydłem i skradzioną żywnością.

W poniedziałek przywódca Boko Haram Abubakar Shekau oświadczył, że _ sprzeda na targu _ ponad 200 uczennic porwanych przez jego bojowników w zeszłym miesiącu. W nagraniu wideo Shekau powiedział: _ To ja porwałem wasze dziewczęta i, na Allacha, sprzedam je na targu _. _ Panienka w wieku 12 lat - wydam ją za mąż. Za mąż pójdzie też panienka w wieku dziewięciu lat tak, jak wydali za mąż moją matkę. Bóg powinien oddzielić od nas niewiernych z całego świata, dlatego musimy słuchać boga. Bracia, zniewolcie niewiernych. Powiedzieli, że ująłem dziewczęta, które uczyły się w zachodniej szkole i że to was martwi. Zostawcie zachodnią edukację dziewczęta i wychodźcie za mąż. Zostawcie zachodnią edukację. To ja porwałem wasze dziewczęta i sprzedam je na targowisku. Jest taki targ, gdzie sprzedaje się ludzie. Bóg nakazał mi je sprzedać. Sprzedaję kobiety i robię to, bo Allah kazał mi to robić dopóki ziemia nie nasączy się krwią niewiernych. _

_ _

Według informacji policji 14 kwietnia islamiści z Boko Haram uprowadzili ponad 300 dziewcząt z liceum w mieście Chibok w stanie Borno w północno-wschodniej Nigerii. 53 uczennicom udało się uciec, w rękach porywaczy pozostaje 276 dziewcząt.

bEgWKinh

Islamiści z Boko Haram dążą do ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. Już wcześniej porywali dziewczęta i młode kobiety ze szkół i wsi. Ekstremiści wykorzystują kobiety do noszenia bagaży czy gotowania. Wiele staje się niewolnicami seksualnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksplozja na dworcu. Rośnie liczba ofiar Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale podejrzenia padają na islamistów z organizacji Boko Haram.
Zamach na zatłoczonej ulicy. 15 osób nie żyje Co najmniej 15 osób zginęło wczoraj w zamachu bombowym w stolicy Nigerii Abudży - poinformowali świadkowie. O przeprowadzenie ataku władze oskarżają islamistów z organizacji Boko Haram.
Islamiści uprowadzili ponad 100 licealistek Islamiści z Boko Haram dążą do ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego.
bEgWKinC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)