Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niezwykła inwencja bezrobotnych. Oto jak zarabiali

0
Podziel się:

CBŚ zatrzymało kobietę, która wystawiała bezrobotnym fałszywe dokumenty o zatrudnieniu, na podstawie których wyłudzano m.in. sprzęt rtv i auta.

Niezwykła inwencja bezrobotnych. Oto jak zarabiali
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

CBŚ zatrzymało kobietę, która wystawiała bezrobotnym fałszywe dokumenty o zatrudnieniu, na podstawie których wyłudzano m.in. sprzęt rtv i auta. Policja odzyskała cztery samochody warte w sumie 200 tys. zł, a kobieta została aresztowana - poinformowała policja.

Policja zatrzymała w sumie siedem osób, które były zamieszane w wyłudzanie towarów na kredyt - poinformowała Anna Fic, rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że w tej grupie postacią kluczową była Marta B., która wystawiała fałszywe zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Na ich podstawie fikcyjni pracownicy kobiety kupowali na kredyt samochody, czy sprzęt rtv (telewizory, tablety, telefony o łącznej wartości 150 tys. zł), a następnie sprzedawali go i dzielili się zyskiem ze swoją _ szefową _.

_ - Policjanci zdołali odzyskać cztery samochody o łącznej wartości 200 tys. złotych _ - powiedziała Fic i dodała, że ludzie z tej grupy kupili znacznie więcej aut, tylko jeden bank skredytował im zakup sześciu aut o łącznej wartości 300 tys. zł.

Marta B. została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące, zarzucono jej popełnienie 14 przestępstw. Fic dodała, że kobieta w przeszłości była karana za podobne przestępstwa, podobnie zresztą jak jej zatrzymany w tej sprawie partner.

Policja poinformowała, że wszyscy podejrzani usłyszeli łącznie 40 zarzutów. Policja określa sprawę jako rozwojową i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Czytaj więcej w Money.pl
Szukano go w całej Europie, wpadł w Polsce Centralne Biuro Śledcze zatrzymało byłego funkcjonariusza łotewskiej policji, poszukiwanego między innymi za zabójstwa.
Handlowali narkotykami i bronią. Teraz siedzą Lubelscy policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Wyłudzili milionowe kredyty. Usłyszeli zarzuty Akt oskarżenia obejmujący łącznie 35 zarzutów skierowano do Sądu Rejonowego w Wołominie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)