Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
30.10.2011 17:09

Nietrzeźwy dróżnik pilnował przejazdu kolejowego

Pijany dróżnik w Świętokrzyskiem pełnił służbę na przejeździe kolejowym. Kierowcy zawiadomili policję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Świętokrzyska policja zatrzymała dzisiaj nietrzeźwego dróżnika, który pełnił służbę na przejeździe kolejowym w Sędziszowie. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował Damian Szwagierek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, przed ósmą rano jeden z kierowców zwrócił uwagę, że zapory przy przejeździe nie działają prawidłowo. - _ Mężczyzna zadzwonił na policję i przekazał, że zapory nie były opuszczone podczas przejazdu pociągu _ - tłumaczył Szwagierek.

Przy przejeździe dyżurował 43-letni kolejarz. Mężczyzna był pijany, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kolejarz trafił do policyjnego aresztu. Do pilnowania przejazdu skierowano jego zmiennika.

Mężczyźnie za pracę w stanie nietrzeźwości, związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu, może grozić do pięciu lat więzienia.

O kolejach w Polsce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t135739.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;gwarancji;-;kolejarze;zastrajkuja,198,0,819910.html) Nie będzie gwarancji - kolejarze zastrajkują Kolejowi związkowcy domagają się, by przed prywatyzacją spółek z Grupy PKP odbyły się negocjacje z zarządami spółek. Chcą gwarancji pracowniczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t127224.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/syryjczyk;w;porownaniu;z;innymi;na;kolej;placimy;malo,121,0,742009.html) Syryjczyk: W porównaniu z innymi na kolej płacimy mało Gdyby Deutsche Bahn miało tyle co PKP, to nie wyglądałoby lepiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkp;zdecydowaly;kiedy;wprowadza;oplate;dworcowa,196,0,946372.html) Opłata dworcowa. PKP ogłosiły od kiedy Może zostać wprowadzona najwcześniej od ogłoszenia rozkładu jazdy na 2013 rok.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz