Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niepodległość Szkocji możliwa? Sondaże głoszą...

0
Podziel się:

Zobacz wyniki 2 najnowszych badań opinii.

Niepodległość Szkocji możliwa? Sondaże głoszą...
(PAP/EPA)

Poparcie dla niepodległości Szkocji wśród tamtejszych wyborców wzrosło do 48 proc., ale wciąż zwolennicy utrzymania więzi państwowej z Wielką Brytanią mają przewagę - głoszą wyniki dwóch sondaży.

Poparcie dla pozostania w Wielkiej Brytanii wynosi 52 proc. - wynika z sondaży, przeprowadzonych na zlecenie dzienników _ Scotsman _ i _ Daily Telegraph _. Referendum w sprawie przyznania Szkocji niepodległości zostanie zorganizowane w najbliższy czwartek.

Jak poinformował _ Scotsman _, przy uwzględnieniu 14 proc. niezdecydowanych, za niepodległością Szkocji opowiada się 41 proc. respondentów jego sondażu, a przeciw - 45 proc.

W poprzednich sondażach obu gazet - _ Daily Telegraph _ z ostatniego weekendu i _ Scotsman _ z ubiegłego miesiąca - poparcie dla utrzymania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie wyniosło odpowiednio 53 proc. i 55 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Szkoci stracą, czy zyskają na niepodległości? Do referendum w sprawie niepodległości tego kraju pozostało już tylko 16 tygodni
Cameron przestrzega przed niepodległością... Premier podkreślał, że zwolennicy pozostania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie mają siedem miesięcy na uratowanie najbardziej niezwykłego kraju w historii.
Szkocja poza NATO? Rasmussen komentuje - _ Jeśli nowe niepodległe państwo chce zostać członkiem NATO musiałoby ubiegać się o członkostwo _ - zasygnalizował sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)