Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemiecki Związek Wypędzonych bez szefa

0
Podziel się:

Erika Steinbach nie będzie już kierować instytucją, której działalność wywoływała w ostatnich latach protesty w Polsce i Czechach.

Niemiecki Związek Wypędzonych bez szefa
(Ostalski/Reporter)

Erika Steinbach (na zdjęciu) rezygnuje z funkcji szefowej niemieckiego Związku Wypędzonych. Steinbach zapowiedziała, że nie będzie ubiegać się o kolejną kadencję na stanowisku. W wywiadzie dla poniedziałkowego wydania gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung Steinbach powiedziała, że po 16 latach przyszedł czas, aby przekazać funkcję w nowe ręce.

Jak dodała, robi to z czystym sumieniem. Podkreśliła, że udało się zrealizować jeden z jej głównych projektów. W Berlinie powstaje Centrum przeciwko Wypędzeniom, które będzie informować następne pokolenia o losie wysiedleńców.

Niemieckie media przypominają, że działalność Steinbach i Związku Wypędzonych wywoływała w ostatnich latach protesty w Polsce i Czechach. Związek domagał się bowiem odszkodowań i zwrotu mienia pozostawionego na wschodzie. Pytana o tę sprawę, Steinbach podkreśliła, że wywłaszczenia Niemców były niezgodne z prawem, ale nie chce sprowadzać tragedii wypędzeń do spraw materialnych. Jednocześnie wyraziła ubolewania z powodu faktu, że przepisy mówiące o prawie do powrotu okazują się utopią.

Czytaj więcej w Money.pl
Strategiczna misja Merkel. To siódma próba Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z delegacją niemieckich przedsiębiorców rozpocznie w niedzielę swoją siódmą wizytę w Chinach.
Aresztowano szpiega w Niemczech. Co zrobi Merkel? Przyznał się on do przekazywania Amerykanom szczegółowych informacji na temat niemieckiej specjalnej komisji parlamentarnej.
Zamówienia w przemyśle w Niemczech mocno w dół Zamówienia w niemieckim przemyśle spadły w maju o 1,7 procent miesiąc do miesiąca, po wzroście o 3,4 procent w kwietniu po korekcie.
Polska źle traktuje mniejszość niemiecką Chodzi m.in o promowanie języka niemieckiego na obszarach zamieszkanych przez przedstawicieli mniejszości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)