Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemiecki wywiad BND: malezyjski samolot zestrzelili separatyści

0
Podziel się

Rosyjska interpretacja opiera się na fałszerstwie. Manipulowali zdjęciami.

Niemiecki wywiad BND: malezyjski samolot zestrzelili separatyści
(EAST NEWS)
bDJRpOWJ

Prorosyjscy separatyści ponoszą zdaniem niemieckiego wywiadu zagranicznego BND odpowiedzialność za zestrzelenie w lipcu nad Ukrainą samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines - podał tygodnik _ Der Spiegel _.

Szef BND Gerhard Schindler przedstawił w ub. tygodniu parlamentarzystom na zamkniętym posiedzeniu komisji ds. kontroli służb specjalnych szereg dowodów na udział separatystów w katastrofie Boeinga 777, m.in. zdjęcia satelitarne - twierdzi redakcja wydawanego w Hamburgu magazynu politycznego.

Z analizy BND wynika, że prorosyjscy rebelianci zdobyli w ukraińskiej bazie wojskowej rosyjski system antyrakietowy BUK i wystrzelili z niego 17 lipca rakietę, która eksplodowała w bezpośrednim sąsiedztwie malezyjskiej maszyny.

bDJRpOWL

Jak pisze _ Der Spiegel _, niemiecki wywiad doszedł do _ jednoznacznych wniosków _, że rosyjska interpretacja wydarzeń, mówiąca o winie ukraińskich żołnierzy i ukraińskim myśliwcu, który miał znajdować się w pobliżu malezyjskiej maszyny, opiera się na fałszerstwie. _ To byli prorosyjscy separatyści _ - miał powiedzieć Schindler, cytowany przez _ Spiegla _. Zdaniem BND zmanipulowane zostały także ukraińskie zdjęcia.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines został zestrzelony 17 lipca na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze odpaloną z terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów.

W katastrofie maszyny lecącej z Amsterdamu do Kuala Lumpur (lot numer MH17) zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w tym 193 obywateli Holandii, 43 Malezyjczyków, 38 Australijczyków i czterech Niemców. Niemiecka prokuratura generalna wdrożyła śledztwo w związku z podejrzeniem o zbrodnię wojenną.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe fakty ws. malezyjskiego Boeinga Samolot malezyjskich linii lotniczych, który 8 marca zaginął w tajemniczych okolicznościach, skierował się na południe wcześniej niż dotąd myślano, co może stanowić nową wskazówkę w poszukiwaniach maszyny - podał w czwartek dziennik "Wall Street Journal".
Zestrzelenie boeinga 777. "Rosja nie wyjdzie z tego z twarzą" Moskwa nie była politycznie przygotowana na doniecką katastrofę. Do takiego wniosku doszli dziennikarze _ Niezawisimoj Gaziety _.
"Separatyści na Ukrainie i Rosja to już jedność" W opinii Stanisława Kozieja, zestrzelenie malezyjskiego samolotu nie było świadome i celowe.
bDJRpOXm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)