Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna domowa w syrii
13.11.2012 11:44

Niemcy wsparły syryjską opozycję

Westerwelle apelował do przeciwników reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada o uczynienie z nowego sojuszu opozycyjnego alternatywy dla reżimu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dirk@vorderstrasse.de/CC/Flickr)

Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle (na zdj.) spotkał się w Kairze z przywódcą powołanej w weekend syryjskiej konfederacji opozycyjnej Moazem al-Chatibem i zapewnił go o poparciu Berlina.

_ - Niemcy będą z całych sił wspierać dążenia (syryjskiej) opozycji do zjednoczenia i położenia kresu przemocy _ - zapewnił Westerwelle, który w stolicy Egiptu uczestniczy w obradach szefów dyplomacji Unii Europejskiej i Ligi Arabskiej, poświęconych konfliktowi syryjskiemu.

Westerwelle apelował do przeciwników reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada o uczynienie z nowego sojuszu opozycyjnego - Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych - _ alternatywy dla reżimu, aby umożliwić nowy polityczny początek _. Zaprosił Chatiba do złożenia wizyty w Berlinie.

Wczoraj Rada Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) uznała syryjską konfederację opozycyjną za _ prawowitą przedstawicielkę narodu syryjskiego _. Natomiast Liga Arabska uznała konfederację za prawowitą reprezentantkę syryjskiej opozycji, ale nie za przedstawicielkę narodu. Komentatorzy wskazują, że stało się tak za sprawą podziałów wśród krajów arabskich, których część nie potępia jednoznacznie reżimu Asada.

O poparciu zjednoczonej opozycji syryjskiej zapewniły Stany Zjednoczone i Francja.

Czytaj więcej w Money.pl
Te kraje jako pierwsze uznały nową koalicję Sześć państw z rejonu Zatoki Perskiej, wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), uznało powołaną w weekend konfederację opozycyjnych ruchów syryjskich za przedstawicielkę narodu syryjskiego i zapewniło, że będzie ją wspierać.
W tym konflikcie Turcja nie jest sama Minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle (na zdjęciu), spotkał się w Stambule z szefem dyplomacji tureckiej Ahmetem Davutoglu.
Interwencja? Minister obrony ją wyklucza Według syryjskiej opozycji w konflikcie, który wybuchł w Syrii w marcu 2011 roku, zginęło ok. 21 tys. ludzi.
Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz