Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy wprowadzą zakaz posiadania broni?

0
Podziel się:

Niedzielna tragedia w Loerrach, wznowiła debatę na temat prawa do posiadania broni.

Niemcy wprowadzą zakaz posiadania broni?
(chaojikazu/CC/Flickr)

Niedzielna tragedia w Loerrach, gdzie kobieta zabiła w szale cztery osoby, wznowiła w Niemczech debatę na temat prawa do posiadania broni. Część polityków domaga się całkowitego zakazu przechowywania broni w prywatnych mieszkaniach.

Za takim radykalnym rozwiązaniem opowiedzieli się niemieccy Zieloni.Według szacunków, w prywatnych rękach legalnie znajduje się w Niemczech dziesięć milionów sztuk broni. Tej inicjatywie sprzeciwiają się jednak współrządzący chadecy, którzy twierdzą, że zakaz prywatnego posiadania broni nie poprawiłby bezpieczeństwa obywateli, lecz stworzyłby nowe zagrożenia.

Przeciwko są także policjanci. Szef policyjnych związków zawodowych Rainer Wendt twierdzi, że należy lepiej egzekwować już istniejące prawo. Wendt podkreślił, że Niemcy mają jedne z najostrzejszych przepisów na świecie, ale nie są one przestrzegane. Jego zdaniem, do skuteczniejszego kontrolowania osób podejrzanych o nielegalne posiadanie broni brakuje personelu.

41-letnia kobieta, która strzelała w Loerrach, należała do klubu strzeleckiego i miała pozwolenie na broń. Niemieckie przepisy dotyczące posiadania broni zostały zaostrzone w ostatnich latach po dwóch podobnych przypadkach - w 2002 roku w Erfurcie i w ubiegłym roku w Winnenden.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)