Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Setki nazistowskich haseł na murach domów

0
Podziel się:

Uszkodzeniu uległa też tablica pamiątkowa na jednym z budynków, na której zamalowano czerwoną farbą słowo synagoga.

Niemcy: Setki nazistowskich haseł na murach domów
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Nieznani sprawcy zamalowali swastykami i nazistowskimi hasłami ściany domów i okna w miasteczku Salzwedel w kraju związkowym Saksonia-Anhalt w środkowych Niemczech. Jak podała agencja dpa, napisy pojawiły się na co najmniej siedmiu ulicach.

Naoczny świadek powiedział dpa, że widział co najmniej 100 napisów, w tym hasło _ Teraz Hitler _. Do ich wykonania użyto czarnej, zielonej i czerwonej farby. Uszkodzeniu uległa tablica pamiątkowa na jednym z budynków, na której zamalowano czerwoną farbą słowo _ synagoga _.

Policja wdrożyła śledztwo. Służby uważają, że sprawców musiało być kilku. Pierwsze napisy odkryto rano. Dziś Niemcy obchodzą Dzień Jedności Niemieckiej na pamiątkę zjednoczenia kraju w 1990 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy nie chcą uchodźców z Syrii i Egiptu Antyimigranckie nastroje podsyca prawica, próbując zbić na tym polityczny kapitał.
Pomogła w zabójstwie 10 osób. Dziś proces Policja przez lata uważała, że zabici padli ofiarą porachunków mafijnych między rywalizującymi bandami cudzoziemców i ignorowała przesłanki wskazujące na skrajnie prawicowe podłoże przestępstw.
Tysiące przeciwko setkom neonazistów Demonstracje odbyły się w 68. rocznicę zniszczenia miasta przez alianckie lotnictwo w czasie II wojny światowej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)