Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.11.2013 08:10

Niemcy: rusza proces byłego prezydenta

Polityk jest oskarżony o korupcję. W całej sprawie chodzi o zaledwie 770 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

W Hanowerze przed sądem stanie dziś były prezydent Niemiec Christian Wulff. Polityk jest oskarżony o korupcję. W całej sprawie chodzi o zaledwie 770 euro. Tyle, kosztował pobyt w jednym z monachijskich hoteli.

Wulff, który był wówczas premierem landu Dolna Saksonia, nie zapłacił za nocleg z własnej kieszeni. Zrobił to zaprzyjaźniony z nim producent filmowy. Problem w tym, że Wulff jednocześnie zabiegał o sponsorów, którzy wsparliby nowy film producenta.

Dla prokuratury wygląda to na przyjęcie i wręczenie korzyści majątkowej. Z uwagi na niewielką kwotę śledczy proponowali Wulffowi ugodę. Ten chce jednak walczyć przed sądem o swoje dobre imię.

Jest to pierwszy w historii proces, w którym na ławie oskarżonych zasiada były prezydent RFN. Christian Wulff zrezygnował z funkcji prezydenta w lutym ubiegłego roku po tym jak śledczy rozpoczęli przeciwko niemu postępowanie. Wcześniej media przez wiele tygodni opisywały bliskie kontakty polityka z przedstawicielami świata biznesu.

Czytaj więcej w Money.pl
KE przyjrzy się nadwyżce handlowej Niemiec Największa gospodarka Europy utrzymuje dodatnie saldo powyżej 6 procent PKB już od 2007 roku.
Świat naciska na Niemcy. Żąda ujawnienia... Rzecznik rządu Steffen Seibert zapowiedział większą otwartość władz.
Udawał generała i wyłudził miliony łapówek 58-letni Dong Xianwei został aresztowany w marcu, ale dopiero w ubiegłym tygodniu o jego sprawie poinformowały media.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz