Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Pracownik ministerstwa ukradł 20 tys. książek

0
Podziel się:

Jego łupem padły także cenne skamieniałości, w tym czaszka latającego jaszczura.

Niemcy: Pracownik ministerstwa ukradł 20 tys. książek
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Pracownik ministerstwa nauki w Hesji okazał się notorycznym złodziejem książek. Skradł na terenie całej Europy 20 tys. woluminów. Jego łupem padły także cenne skamieniałości, w tym czaszka latającego jaszczura.

Jak podała agencja dpa, podejrzany o kradzieże urzędnik został zatrzymany pod koniec lutego w Bad Arolsen podczas próby wyniesienia 53 książek z biblioteki miejscowego zamku. Podczas śledztwa wyszło na jaw, że zgromadził też w swoim domu około tysiąca skamieniałości pochodzących z europejskich muzeów i uczelni.

Latające jaszczury pojawiły się na Ziemi 228 milionów lat temu. Gatunek ten wyginął przed około 65 milionami lat.

Zatrzymany na gorącym uczynku urzędnik został zwolniony z pracy. Policja rozpoczęła tymczasem akcję zwrotu eksponatów. Pierwsze odzyskane szczątki organizmów mają zostać zwrócone w środę Uniwersytetowi im. Marcina Lutra w Halle (Saksonia-Anhalt). Rzecznik policji w Waldeck-Frankenberg, która badała sprawę kradzieży, nie potrafił powiedzieć, czy wśród skradzionych książek i skamieniałości były eksponaty z Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chcą wyrzucać z kraju radykałów Politycy współrządzącej w Niemczech chadecji domagają się zaostrzenia kursu wobec działających w kraju islamskich radykałów z ruchu salafitów.
Niemcy: Lepiej dotrzymajcie umów! Niemcy będą solidarnie pomagać pogrążonej w kryzysie Grecji, jeśli dotrzyma ona zobowiązań, wynikających z pakietów ratunkowych.
Olbrzymie zaskoczenie. Oto najnowsze dane z Niemiec Sprawdź, jak radzi sobie przemysł naszego zachodniego sąsiada.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)