Notowania

niemcy
30.11.2012 20:24

Niemcy po tym wzmacniają ochronę ambasad

Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle wezwał - dwa dni po ataku na ambasadę Iranu - burmistrza Berlina Klausa Wowereita do zapewnienia lepszej ochrony zagranicznym placówkom dyplomatycznym w stolicy Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle wezwał - dwa dni po ataku na ambasadę Iranu - burmistrza Berlina Klausa Wowereita do zapewnienia lepszej ochrony zagranicznym placówkom dyplomatycznym w stolicy Niemiec.

_ - Tak, jak my oczekujemy od innych państw, że zapewnią odpowiednią ochronę naszym ambasadom, tak samo my musimy wykazać, że robimy wszystko co w naszej mocy, by chronić przedstawicielstwa dyplomatyczne _ - powiedział rzecznik Westerwellego.

Minister wezwał Wowereita do podjęcia szybkich działań, wskazując na 13 incydentów w minionych dwóch latach, kiedy to zaatakowano bądź okupowano m.in. ambasady Libii i Nigerii.

W środę grupa 30 osób, z których część była zamaskowana, wtargnęła na teren irańskiej ambasady w Berlinie. Napastnicy zerwali z masztu irańską flagę i podpalili ją, a następnie obrzucili budynek przedstawicielstwa kamieniami i torebkami z kolorową farbą. Po kilku minutach większość intruzów zbiegła. Policja zatrzymała dwanaście osób.

Odpowiedzialność za akcję przejęła grupa określająca się mianem _ irańskiej opozycji _.

Władze w Teheranie zarzuciły berlińskiej policji brak reakcji na sygnały ostrzegawcze. _ - Ambasada poinformowała berlińskie władze w środę przed południem o groźbie ataku, jednak policja zignorowała ostrzeżenie _ - powiedział rzecznik irańskiego MSZ, cytowany przez agencję dpa.

Czytaj więcej w Money.pl
Bomba w czasie procesji. Dziesięciu zabitych Ładunek wybuchowy eksplodował w sklepie w prowincji Chajber Pachtunchwa. Bomba została zdetonowana zdalnie, gdy do tego miejsca zbliżali się szyici.
Wielka eksplozja w centrum Tel Awiwu Mimo zapowiedzi rozejmu, izraelska armia ostrzeliwuje Gazę, a w centrum Izraela doszło do zamachu. Przyznał się do niego Hamas.
Zamachowiec z Bombaju stracony. Cieszą się Mohammed Ajmal Kasab był jednym z 10 terrorystów, którzy w 2008 zaatakowali hotele, restauracje, dworzec i centrum kultury żydowskiej w Bombaju.
Tagi: niemcy, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz