Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: NPD wzywa polityków z zagranicy do wyjazdu z kraju

0
Podziel się:

Skrajnie prawicowa Narodowo-Demokratyczna Partia Niemiec (NPD) wezwała polityków partii Zieloni pochodzących z zagranicy do wyjazdu z Niemiec. Listy z takim żądaniem otrzymały trzy osoby kandydujące do Bundestagu.

Niemcy: NPD wzywa polityków z zagranicy do wyjazdu z kraju
(Deutscher Bundestag/Lichtblick/Achim Melde)

Skrajnie prawicowa Narodowo-Demokratyczna Partia Niemiec (NPD) wezwała polityków partii Zieloni pochodzących z zagranicy do wyjazdu z Niemiec. Listy z takim żądaniem otrzymały trzy osoby kandydujące do Bundestagu - podała agencja dpa.

NPD wezwała adresatów do dobrowolnego opuszczenia Niemiec, co zapobiegnie zdaniem autorów listu _ odtransportowaniu ich z kraju w niedogodnych warunkach _. Szef Zielonych w Berlinie Daniel Wesener zapowiedział, że partia zawiadomi władze o popełnieniu przestępstwa.

Rzeczniczka policji powiedziała dpa, że służby analizują treść listów pod kątem złamania prawa. Podobne listy NPD rozsyłała przed wyborami w 2009 roku. Wybory do Bundestagu odbędą się w najbliższą niedzielę. Jednym z wyborczych postulatów NPD jest odesłanie obcokrajowców do krajów ich pochodzenia.

Bundesrat, druga izba niemieckiego parlamentu, zamierza wystąpić do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o delegalizację neonazistowskiej partii, która gloryfikuję Rzeszę Niemiecką, kwestionuje powojenne granice państwowe i otwarcie demonstruje antysemityzm oraz wrogość wobec cudzoziemców.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy: wypłynęły tajne dokumenty rządowe Niemieckie władze zebrały ponad tysiąc stron dokumentów, mających stanowić dowód na sprzeczną z konstytucją działalność prawicowo-radykalnego ugrupowania.
Gloryfikują III Rzeszę. Niemcy mają ich dość Ugrupowanie nie kryje wrogości wobec cudzoziemców i gloryfikuje III Rzeszę.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)