Notowania

czek
01.02.2013 13:33

Niemcy: Irańczyk z czekiem na setki milionów bolivarów

Czek na ponad 300 milionów wenezuelskich bolivarów (ponad 50 mln euro) niemieccy celnicy znaleźli w bagażu Irańczyka, który przyleciał z Turcji do Duesseldorfu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leaf/Dreamstime.com)

Czek na ponad 300 milionów wenezuelskich bolivarów (ponad 50 mln euro) niemieccy celnicy znaleźli w bagażu Irańczyka, który przyleciał z Turcji do Duesseldorfu - informuje agencja dpa.

59-letni mężczyzna zapewniał podczas kontroli celnej, że ma przy sobie mniej niż 10 tys. euro. W bocznej kieszeni jego torby podróżnej znajdował się jednak czek wystawiony przez Bank Wenezueli.

Zgodnie z przepisami środki przekraczające tę sumę - pieniądze, papiery wartościowe - należy obowiązkowo zgłosić celnikom. Przepis ten jest elementem walki z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu.

Irańczyk nie potrafił udzielić żadnych wiarygodnych wyjaśnień, więc czek skonfiskowano do wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi grzywna wysokości do 1 miliona euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Czek za Supermana sprzedany. Rekordowa kwota Blankiet został wylicytowany na aukcji internetowej za 160 000 dolarów. Dokument ten był koronnym dowodem w bataliach sądowych o prawa do superbohatera.
Mają nowy sposób kradzieży "na wnuczka" Tylko w ciągu ostatnich dni dwie starsze osoby w ten sposób straciły po kilkanaście tysięcy złotych.
Sprawdź, kto jest najbogatszy w Europie Belgowie mają na kontach po 67 tys. euro oszczędności. To najwięcej w Europie. Następni w kolejce są Holendrzy - 61 tys. 219 euro i Luksemburczycy - 60 tys. 366 euro.
Tagi: czek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz