Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Maszyniści kolejowi zastrajkują

0
Podziel się:

Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny.

Niemcy: Maszyniści kolejowi zastrajkują
(Nikada/iStockphoto)
bEIMKFHF

Niemiecki związek zawodowy maszynistów kolejowych GDL wezwał swych członków do przeprowadzenia 14-godzinnego strajku, który ma się rozpocząć dzisiaj o godzinie 14. i potrwać do godziny 4 rano w czwartek.

Strajk obejmie ruch towarowy i pasażerski, w tym również miejskie koleje dojazdowe (S-Bahn).

Jak oświadczył przewodniczący GDL Claus Weselsky, strajk jest skutkiem uchylania się państwowych Kolei Niemieckich (DB) przed merytorycznymi rozmowami w sprawie rozwiązania konfliktu płacowego.

bEIMKFHH

Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny. GDL chce także, by pracodawca uznał go za reprezentanta personelu konduktorskiego i gastronomicznego oraz dyspozytorów koordynujących ruch pociągów i obsadzanie ich załogami. We wszystkich tych sprawach nie udało się dotąd osiągnąć porozumienia.

Przeprowadzony przez GDL w ubiegłym tygodniu w nocy z wtorku na środę dziewięciogodzinny strajk sparaliżował funkcjonowanie kolei, a po jego zakończeniu nadal dochodziło do opóźnień i odwoływania pociągów.

Czytaj więcej w Money.pl
Po pilotach zastrajkują maszyniści Niemiecka obsługa pociągów pasażerskich będzie strajkować od godz. 21 do 6 rano
Strajki we Francji. Kolejarze zaostrzają protest Francuskie związki zawodowe kolejarzy, które w czwartek rano, drugi dzień strajku, spotkały się z przedstawicielami rządu, zaostrzyły stanowisko w nadziei na zmiany w projekcie ustawy o reformie kolei.
Będzie strajk w niemieckim oddziale Amazon? Dwudniowy strajk ma się rozpocząć w centrum wysyłkowym w Bad Hersfeld w Hesji od zmiany nocnej dzisiaj, a w centrum wysyłkowym w Lipsku od zmiany porannej jutro.
bEIMKFIi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)