Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opolszczyzna
01.10.2013 10:33

Nielegalny handel w Polsce. Zarekwirowali 1,5 tony tytoniu

W magazynie, poza liśćmi tytoniu, znajdowały się urządzenia do produkcji krajanki tytoniowej i pocięty już tytoń.

Podziel się
Dodaj komentarz

1,5 tony tytoniu bez akcyzy zarekwirowali policjanci z CBŚ i opolscy celnicy z nielegalnej wytwórni tytoniu w Brzegu. Gdyby trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby 900 tys. zł - poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu kom. Marzena Grzegorczyk

Produkcją, przechowywaniem i handlem nielegalnym tytoniem zajmowali się dwaj mężczyźni. Współpracował z nimi kierowca, który przewoził tytoń. Zatrzymanym postawiono zarzuty nielegalnej produkcji i przechowywania krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Grozi im za to grzywna i do 3 lat więzienia.

W magazynie, poza liśćmi tytoniu, znajdowały się urządzenia do produkcji krajanki tytoniowej i pocięty już tytoń. W sumie CBŚ i Służba Celna zarekwirowały ponad 1,5 tony tytoniu o szacunkowej wartości rynkowej - bez podatków - 270 tys. zł. _ - Gdyby ten nielegalny tytoń trafił na rynek, to Skarb Państwa straciłby na samej akcyzie ponad 900 tys. złotych _ - podała Grzegorczyk.

W ostatnich dniach września w gm. Grodków policja wykryła także plantację konopi indyjskich, a w niej blisko 2 tys. krzaków tej rośliny. Uprawiał je 40-letni mieszkaniec gminy. Prócz krzaków policjanci znaleźli też 754 gr marihuany oraz strzelbę z amunicją, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. Okazało się, że broń była kradziona.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, grozi mu do 8 lat więzienia. Według policji czarnorynkowa wartość narkotyków, która mogły być wyprodukowane z zarekwirowanych krzaków konopi, to od miliona do 1,5 mln zł. - _ Ta plantacja to jedna z największych nielegalnych upraw odkrytych w ostatnich latach na Opolszczyźnie _ - podał mł. asp. Piotr Pogoda z biura prasowego opolskiej policji.

Czytaj więcej w Money.pl
To grozi utratą tysięcy miejsc pracy w Polsce Podniesienie akcyzy na wyroby tytoniowe rozszerzy szarą strefą produkcji papierosów stwarzając ryzyko utraty pracy 15 tysięcy osób - uważa Związek i Przedsiębiorców i Pracodawców.
Przechwycili tytoń wart cztery miliony złotych Nielegalny tytoń z Kielc miał trafić na rynek w Warszawie.
Ten wyrok sądu uderza w palaczy Sąd w Duesseldorfie orzekł wczoraj, że 75-letniemu mężczyźnie, który pali w wynajmowanym mieszkaniu, co jest uciążliwe dla sąsiadów, można nakazać natychmiastową wyprowadzkę.
Tagi: opolszczyzna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz