Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nielegalni imigranci z Syrii zalewają południowe Włochy

0
Podziel się:

W ciągu 4 dni Straż Przybrzeżna uratowała 8480 uchodźców z dryfujących łodzi i kutrów w Cieśninie Sycylijskiej.

Nielegalni imigranci z Syrii zalewają południowe Włochy
(Daveness_98/CC/Flickr)

Lawinowo rośnie liczba nielegalnych imigrantów przypływających na wybrzeża Włoch. W ciągu 4 dni Straż Przybrzeżna uratowała 8480 uchodźców z dryfujących łodzi i kutrów w Cieśninie Sycylijskiej - poinformował we wtorek sztab operacji prowadzonych na Morzu Śródziemnym.

Od piątku do niedzieli służby morskie współdziałając z włoską marynarką przyszły z pomocą 5629 imigrantom. W poniedziałek uratowano 2851 następnych osób z 20 łodzi i kutrów. Byli na nich, jak podała Straż Przybrzeżna, uciekinierzy z Syrii i krajów Afryki subsaharyjskiej.

Według informacji agencji Ansa we wtorek aresztowano na jednej z jednostek przemytnika ludzi, obywatela Gwinei, trudniącego się przerzutem ludzi do Włoch z Libii. 110 imigrantów zapłaciło mu łącznie 60 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa taktyka przemytników imigrantów Statek handlowy z 450 osobami przybił do portu w Kalabrii na południu Włoch.
1300 imigrantów z Afryki przypłynęło do Włoch Zostaną oni umieszczeni w ośrodku dla uchodźców koło miasta Ragusa na Sycylii.
Coraz więcej nielegalnych imigrantów z Afryki W wyniku konfliktów w Syrii, Iraku, Sudanie, a także Mali w ostatnich miesiącach coraz więcej uchodźców przedostaje się do Ceuty i do Melilli, gdzie znajdują się jedyne granice lądowe pomiędzy Afryką a Europą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)