Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.06.2012 17:24

Nielegalna wytwórnię alkoholu w Poznaniu. Policja znalazła towar za 800 tysięcy złotych

Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 1175 litrów odkażonego spirytusu gotowego do wprowadzenia na rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

Nielegalną wytwórnię alkoholu zlikwidowali wielkopolscy policjanci i celnicy z Poznania. Produkowano go m.in. z podpałki do grilla oraz płynu do spryskiwaczy. Nielegalna działalność prowadzona była w budynkach byłej gorzelni w powiecie obornickim (województwo Wielkopolskie).

_ - W pomieszczeniach piwnicznych policjanci znaleźli ukrytą kompletną linię technologiczną do odkażania alkoholu. Zabezpieczyli kilka tysięcy litrów cieczy na różnym etapie przetworzenia. Znaleźli też kilkaset plastikowych butelek, 5 tysięcy nakrętek na butelki, różnego rodzaju chemikalia, filtry oraz grzałki _ - powiedziała Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 1175 litrów odkażonego spirytusu gotowego do wprowadzenia na rynek. Wartość przejętego towaru śledczy szacują na ponad 800 tys. zł. Sprawcy podgrzewali przeznaczoną do odkażenia ciecz, m.in. podpałkę do grilla oraz płyn do spryskiwaczy; poddawali ją podwójnej destylacji a na koniec dodawali odpowiednie substancje chemiczne.

Głównemu organizatorowi przestępczego procederu, 32-letniemu mieszkańcowi gminy Ryczywół grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydadzą 5 miliardów złotych na szkocką whisky Brytyjska firma to gigant na rynku alkoholowym. Wartość firmy przekracza już 180 miliardów złotych. Tak chcą podbić świat.
Oni nie darują pijanym rowerzystom PiS i SP przeciw, inne kluby oceniły, że choć obecny przepis nie jest dobry, to projekt idzie za daleko i wymaga dopracowania.
Jazda po pijanemu to norma kulturowa? Ruch Palikota chce, by jazda w stanie nietrzeźwości na rowerze była wykroczeniem, a nie przestępstwem.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz