Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie trzeba zostawiać biletu parkingowego za szybą

0
Podziel się:

Nie ma obowiązku zostawiania biletu parkingowego za szybą auta - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Nie trzeba zostawiać biletu parkingowego za szybą
(Bartek Chochołowski)
bFghzXnp

Nie ma obowiązku zostawiania biletu parkingowego za szybą auta - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. O wyroku sądu poinformował w poniedziałek media przewodniczący łódzkiej rady miejskiej Tomasz Kacprzak.

Kierowcy w Łodzi po zaparkowaniu samochodu muszą z góry zapłacić za parking, a dowód wpłaty umieścić w widocznym miejscu, czyli za szybą auta.

Z takim _ nakazem _ nie zgadzał się Rzecznik Praw Obywatelskich, który w ub. roku złożył do sądu skargę. Zdaniem rzecznika miasto ma prawo pobierać opłaty za parkowanie, ale nie może zmuszać kierowców do wykładania biletu w widocznym miejscu, czyli za przednią szybę auta.

bFghzXnr

Według rzecznika prawem samorządu jest tylko i wyłącznie pobranie opłaty. Nakazując wyłożenie biletu przekracza swoje uprawnienia.

Jak powiedział Kacprzak, stanowisko rzecznika podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. - _ Orzeczenie wpłynęło już do rady miasta _ - dodał.

Według niego takie orzeczenie bije w kierowców, bo przecież i tak będą musieli pokazać zarządcy drogi, że zapłacili za postój. Przewodniczący nie wie jeszcze, jak to będzie wyglądało.

Czytaj więcej o biletach parkingowych Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFghzXnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)