Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie trzeba mieć długów, by znaleźć się na liście dłużników

0
Podziel się:

Biura informacji gospodarczej nie weryfikują informacji podawanych rzez wierzycieli.

Nie trzeba mieć długów, by znaleźć się na liście dłużników
(dscott/iStockphoto)

Na czarnych listach dłużników znajduje się kilkanaście tysięcy firm, które nie mają żadnych zaległości. Biura informacji gospodarczej nie weryfikują informacji podawanych rzez wierzycieli.

Biznesmeni skarżą się, że choć są rzetelnymi płatnikami, nikt ich nie wzywa do zapłaty, widnieją na liście dłużników - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _. W rezultacie nie mogą się ubiegać o kredyty lub podpisać umowy z operatorem telefonii komórkowej.

Wpisują ich tam firmy, wobec których nie mają przeterminowanych zobowiązań. _ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że przedsiębiorca, który niesłusznie znalazł się na liście, może się bronić. Musi się zgłosić do wierzyciela, który ma wówczas obowiązek jak najszybciej (nie później niż w ciągu 14 dni) usunąć nieprawdziwą informację. Biuro usunie nieprawidłowości w terminie tygodnia.

Za podanie nieprawdziwych informacji odpowiedzialność ponosi wierzyciel. W razie sporu to on będzie musiał udowodnić przed sądem, że dług istnieje. Co więcej, za podawanie do BIG fałszywych informacji, a także za brak usunięcia na czas informacji o spłaconym zobowiązaniu grozi grzywna do 30 tys. zł - dodaje gazeta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t18425.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jak;mozna;trafic;na;czarna;liste;dluznikow,220,0,559324.html) Jak można trafić na "czarną listę" dłużników? Nie każda firma może nas wpisać na listę nierzetelnych dłużników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t34041.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nierzetelni;alimenciarze;na;czarnej;liscie;dluznikow,199,0,435143.html) Nierzetelni alimenciarze na czarnej liście dłużników Ich zaległości w Krajowym Rejestrze Długów, wynoszą 206 mln złotych.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)