Notowania

Przejdź na
ukraińcy
09.04.2014 07:30

Nie ma napływu uchodźców z Ukrainy

Polskie władze będą ostrożnie podchodzić do próśb o azyl, składanych przez przybyszów z Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW

MSW nie notuje wzmożonego napływu uchodźców z Ukrainy. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister w radiowej Jedynce powiedział on, że od początku roku przybyło do Polski 1120 uchodźców z Ukrainy. 216 osobom przyznano wnioski uchodźcze. Minister podkreślił, że w większości nie byli to Ukraińcy, ale obywatele Rosji i państw kaukaskich.

Szef MSW dodał, że choć na części terytorium Ukrainy trwają niepokoje, to inne regiony są bezpieczne. Dlatego polskie władze będą ostrożnie podchodzić do próśb o azyl, składanych przez przybyszów z Ukrainy.

Minister powiedział, że trwają prace nad rozwiązaniami, które pozwolą na ściąganie do Polski imigrantów o kwalifikacjach szczególnie potrzebnych w naszym kraju. Mówiono o tym podczas wczorajszego posiedzenia Rady Gabinetowej, poświęconego sytuacji na Ukrainie. Odpowiadając na pytanie o ewentualne wstrzymanie małego ruchu granicznego z Rosją, Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że doszłoby do tego tylko wtedy, gdyby taką decyzję podjęła Rosja.

Czytaj więcej w Money.pl
Są nowe dane o uchodźcach w Polsce 80 procent z nich mieszka w trudnych warunkach lokalowych, a zajmowane przez nich mieszkania często są w złym stanie technicznym i są przeludnione.
Chciała spłonąć na oczach unijnej komisarz Cecilia Malmstroem w ramach dwudniowej wizyty w Bułgarii odwiedziła ośrodek dla uchodźców w Charmanli na południu kraju.
W Hongkongu udaremnili przemyt heroiny Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych na przejściu granicznym pomiędzy Hongkongiem, a Chinami. Celnicy znaleźli w plecaku jednego z nich torebki z białą substancją.
Zatonęła łódź z 42 imigrantami z Afryki Do wypadku doszło po wywróceniu się motorówki na Morzu Arabskim u wybrzeży Jemenu.
Tagi: ukraińcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz