Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie ma kontaktu z 40. Polakami w Japonii

0
Podziel się:

MSZ: Pięciu Polaków przebywało w regionie zagrożenia skutkami trzęsienia ziemi.

Nie ma kontaktu z 40. Polakami w Japonii
(PAP/EPA)
bEEMRSqJ

Wciąż nie nawiązano kontaktu z 40 Polakami przebywającymi w Japonii, w tym z pięcioma osobami, które znajdowały się w regionie bezpośredniego zagrożenia skutkami trzęsienia ziemi - powiedział rzecznik prasowy MSZ Marcin Bosacki.

- _ Nadal staramy się o kontakt z ponad 40 osobami, z czego zdecydowana większość z nich przebywa w tych regionach Japonii, które ucierpiały w małym stopniu _ - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

Jak podkreślił, według MSZ ponad 30 z tych osób jest _ raczej bezpiecznych _. - _ Przede wszystkim szukamy w porozumieniu z władzami japońskimi 5 Polaków, którzy byli w regionie najbardziej dotkniętym przez tsunami, czyli na północy wyspy Honsiu. Na tym skupiają się najbardziej prace naszych konsulów _ - oświadczył Bosacki.

bEEMRSqL

Zaznaczył, że polscy konsulowie pracują już ponad 27 godz. bez przerwy starając się pomóc jak największej grupie polskich obywateli. - _ To polega głównie na szukaniu osób i próbach skontaktowania rodzin z Polski z osobami, które są w Japonii na stałe, albo na wycieczkach _ - powiedział rzecznik MSZ.

Poinformował, że MSZ od piątku przyjęło ponad 15 zgłoszeń o poszukiwanie polskich obywateli w Japonii. Dodał, że ponad 100 osób albo samych skontaktowało się z rodzinami, albo przy wsparciu MSZ udało się ustalić, że żyją i nic im nie zagraża.

Podkreślił, że MSZ apeluje do naszych rodaków przebywających w Japonii, aby jak najszybciej zaopatrzyli się w zestaw podręczny, w skład którego wchodzą: kask, latarka, koc, woda pitna i kartka z grupą krwi. - _ To jest zestaw, o którym każdy Japończyk wie, że powinien go ze sobą posiadać _ - dodał Bosacki.

Poinformował, że MSZ na razie nie zamierza wprowadzać zalecenia, aby wstrzymać się od podróży do Japonii. _ Na razie tego nie robimy, ale bardzo bacznie obserwujemy całą sytuację _ - podsumował.

bEEMRSqR

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t134999.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksplozja;w;elektrowni;atomowej;sa;ranni,195,0,792771.html) Eksplozja w elektrowni atomowej. Są ranni W elektrowni Fukushima I zawaliły się ściany i dach budynku, w którym znajduje się jeden z reaktorów - poinformowała japońska telewizja NHK.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t134991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polak;porwany;przez;tsunami;msz;sprawdza,114,0,792434.html) Polak porwany przez tsunami? MSZ sprawdza Informacje o tym zdarzeniu podał MSZ telefonicznie znajomy mężczyzny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t135001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;ofiara;tsunami;w;ameryce,98,0,792674.html) Pierwsza ofiara tsunami w Ameryce Mężczyzna fotografujący tsunami w Północnej Kalifornii został zmyty z brzegu przez fale.
bEEMRSrm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)