Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
21.03.2011 10:11

"Nie ma dowodów, że w Libii zginęli cywile"

Paryż twierdzi, że do tej pory nikt nie uwiarygodnił informacji rządu Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Władze Francji nie mają żadnych dowodów na to, że podczas międzynarodowej interwencji w Libii zostali zabici cywile - powiedział w telewizji Canal + rzecznik francuskiego rządu Francois Baroin. *

Tymczasem brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że w nocy z niedzieli na poniedziałek brytyjskie siły powietrzne zrezygnowały z przeprowadzenia jednej z operacji, ponieważ w rejonie obecna była _ nieznana liczba cywilów _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t135723.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/atak;na;pozycje;kaddafiego;trwa;rezim;oskarza;sojusznikow;o;zbrodnie;,67,0,797507.html) Atak na pozycje Kaddafiego trwa. Reżim oskarża sojuszników o zbrodnie.
Według resortu obrony, decyzja ta _ podkreśla zaangażowanie Wielkiej Brytanii w ochronę ludności cywilnej _.

W niedzielę anonimowy przedstawiciel libijskiego resortu zdrowia oświadczył, że na skutek nalotów sił zachodnich, przeprowadzonych w Libii z soboty na niedzielę, zginęły 64 osoby. Wcześniej libijskie siły zbrojne podawały, że w atakach sił koalicji międzynarodowej na _ cywilne obszary _ w Libii śmierć poniosło 48 osób, a 150 zostało rannych.

Od soboty w Libii trwa międzynarodowa operacja _ Świt Odysei _ wymierzona przeciwko siłom Muammara Kadafiego. W sobotę przystąpiła do niej koalicja USA, Francji, W. Brytanii, Kanady i Włoch.

Czytaj w Money.pl

Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz