Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kościół w polsce
19.10.2011 12:50

Nie dadzą ruszyć krzyża. Związkowcy chcą walczyć do końca

Prezydium Komisji Krajowej Solidarność wzywa wszystkie ugrupowania do obrony krzyża w polskim życiu publicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

Prezydium Komisji Krajowej _ Solidarność _ wzywa wszystkie ugrupowania _ do obrony wartości, którymi kierował się błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, do obrony Krzyża w polskim życiu publicznym _. Stanowisko w tej sprawie związkowcy przyjęli wczoraj wieczorem.

W komunikacie, władze Solidarności _ oddają hołd błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce w 27. rocznicę śmierci legendarnego kapłana _.

W przyjętym wczoraj wieczorem stanowisku członkowie prezydium Komisji Krajowej podkreślają, że _ nie mogą pozostać obojętni wobec brutalnego zamachu na wartości, które całe życie wyznawał i za które zginął błogosławiony ksiądz Jerzy _.

_ NSZZ Solidarność nigdy nie zaakceptuje ataku na Krzyż, zarówno w Sejmie, jak i w polskim życiu publicznym. Krzyż to symbol polskości, ale również przynależności naszego kraju do świata chrześcijaństwa i kręgu kultury europejskiej. To znak, w obronie którego wielu Polaków poświęciło wolność, a często i życie _ - głosi dokument.

Związkowcy podkreślili w swoim stanowisku, że _ Pod Krzyżem schronienie znajdowała demokratyczna opozycja lat 80. Dziś wszyscy - również wrogowie Krzyża - korzystają z wywalczonych wówczas praw i wolności _.

O pozycji Kościoła w Polsce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t162548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/policzylismy;ile;zarabia;kosciol;z;budzetu;1;6;miliarda;taca;1;2;miliarda;,6,0,936710.html) Policzyliśmy, ile zarabia Kościół. Z budżetu 1,6 miliarda, taca 1,2 miliarda... Do tego dochodzą ogromne ulgi podatkowe. Zobacz jakie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/podatek;koscielny;jest;dobry;666;powodow,47,0,939055.html) Podatek kościelny jest dobry. 666 powodów Czy z PIT-em będzie ulga w _ co łaska _? - zastanawia się Maciej Miskiewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t45776.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zaplacimy;1;procent;pit;na;kosciol;niewykluczone,194,0,936642.html) 1 procent PIT na Kościół? Niewykluczone _ - Dziwne jest to, że mamy sojusz Kościoła i Palikota _ - twierdzi Ryszard Kalisz.
Tagi: kościół w polsce, kościół, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz