Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w afryce
01.03.2011 17:39

Nie chcą interwencji w Libii bez zgody ONZ

Szef francuskiego MSZ: w chwili obecnej nie jest planowany atak na Kadafiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do zagranicznej interwencji wojskowej w Libii nie dojdzie bez wyraźnego mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział minister spraw zagranicznych Francji Alain Juppe, przemawiając w Zgromadzeniu Narodowym.

_ - W chwili obecnej nie jest planowana interwencja militarna _ - oświadczył Juppe, który od wtorku pełni swe obowiązki jako szef francuskiej dyplomacji po przetasowaniach w rządzie. Juppe, który w latach 90. był premierem i ministrem spraw zagranicznych Francji, ostatnio był szefem resortu obrony.

_ - Różne opcje są rozważane, zwłaszcza strefa zakazu lotów. Lecz, powiedzmy sobie jasno, do żadnej interwencji nie dojdzie bez wyraźnego mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ _ - oświadczył minister Juppe.

Wcześniej brytyjskie media podały, że Wielka Brytania i inne państwa NATO pracują nad planami wysłania samolotów do Libii i uzbrojenia politycznych przeciwników pułkownika Muammara Kadafiego.

Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział w poniedziałek, że USA wraz z sojusznikami omawiają ewentualność utworzenia nad Libią strefy zakazu lotów. Zaznaczył, że wszelkie opcje dotyczące Libii pozostają otwarte.

Czytaj w Money.pl

Tagi: zamieszki w afryce, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz