Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urlop macierzyński
16.01.2013 07:30

Nie będzie zmian w urlopach macierzyńskich

Podczas konferencji prasowej Donald Tusk przyznał, że rozumie rozczarowanie osób, które nie załapią się na dłuższy urlop macierzyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lovleah/iStock)

Nie będzie zmiany terminu wprowadzenia dłuższych urlopów macierzyńskich. Podczas konferencji prasowej Donald Tusk przyznał, że rozumie rozczarowanie osób, które _ nie załapią się _ na dłuższy urlop macierzyński. Premier podkreślił, że żaden termin wprowadzenia zmian nie byłby satysfakcjonujący dla wszystkich.

Szef rządu powiedział dziennikarzom, że jakiś termin wprowadzenia ustawy należało wybrać i jakaś grupa zawsze będzie czuła się z tego powodu pokrzywdzona. Premier dodał, że nie może uznać argumentów osób, które domagają się wcześniejszego wprowadzenia dłuższych urlopów macierzyńskich. _ _

_ - Gdyby uznać argumenty matek, które urodzą dzieci na początku roku i nie uzyskają prawa do dłuższych urlopów macierzyńskich, z podobnym postulatem mogą zgłosić się kolejne grupy. Na przykład matki, które urodziły dzieci pod koniec 2012 roku _ - tłumaczył premier.

Wydłużone urlopy macierzyńskie i wychowawcze zaczną obowiązywać od 1 września. W tej chwili podstawowy urlop macierzyński wynosi 20 tygodni, od września będzie to rok. Z tej zmiany będą mogły skorzystać matki lub ojcowie, jeśli w chwili wejścia w życie ustawy będą przynajmniej w trakcie urlopu macierzyńskiego.

Wydłużony do 36 miesięcy zostanie również urlop wychowawczy. Będzie go można wybrać do momentu, gdy dziecko ukończy 4 lata.

Czytaj więcej w Money.pl
To dyskryminacja. Prawo musi się zmienić - _ Przecież matki nie mogą być dzielone ze względu na to, kiedy urodziły dzieci _ - uważa szef SLD.
Donald Tusk na urlopie. Jaka afera tym razem? Premier szusuje na nartach, tymczasem Polacy mają powody do obaw - pisze Paweł Zawadzki.
"Nowelizacja budżetu, to nie katastrofa" Minister finansów: _ Projekt przyszłorocznego budżetu tworzy fundamenty dla przyspieszenia gospodarczego _.
Tagi: urlop macierzyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz