Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie wiceprezesa NIK-u z PSL-u

0
Podziel się:

Dziś spotkanie klubu PSL z ministrem spraw wewnętrznych. Jutro w Sejmie głosowanie nad jego odwołaniem.

Nie będzie wiceprezesa NIK-u z PSL-u
(nik.gov.pl)
bESNOGmZ

Rzecznik Izby nie potwierdza prasowych doniesień na ten temat. Pojawiły się one po zgłoszeniu wniosku o odwołanie szefa MSW.

Dziś spotkanie klubu PSL z ministrem spraw wewnętrznych. Jutro w Sejmie głosowanie nad jego odwołaniem. Wniosek o wotum nieufności wobec Bartłomieja Sienkiewicza złożyło Prawo i Sprawiedliwość.

Powodem jest ujawnione przez Wprost nielegalnie podsłuchana rozmowa ministra z szefem NBP Markiem Belką.

bESNOGnb

Politycy PSL-u nie kryją, że nie podoba im się dalsza obecność tego ministra w rządzie. Mimo to zachowają się lojalnie i wniosku o jego odwołanie nie poprą. W klubie zarządzono dyscyplinę.

Taka postawa PSL-u wywołała spekulacje, że ludowcy coś przy okazji chcą wytargować. W prasie pojawiły się informacje, że jednym z wiceprezesów Najwyższej Izby Kontroli ma zostać polityk PSL-u Mieczysław Łuczak. Doniesień tych nie potwierdził rzecznik NIK-u Paweł Biedziak.

Wyjaśnia, że wiceprezesa Izby powołuje marszałek Sejmu, na wniosek prezesa NIK-u. Żaden taki wnisosek nie został przez prezesa skierowany i w najbliższym czasie nie ma takich planów - powiedział.

Prawdą jest natomiast, że z NIK-u ma odejść jeden z wiceprezesów Izby Marian Cichosz.
Ma zostać konsulem generalnym w Hamburgu.

bESNOGnh
Czytaj więcej w Money.pl
PSE w odpowiedzi o darowiznach Sojusz Lewicy Demokratycznej poinformował, że złoży wniosek do NIK, aby ta skontrolowała PSE S.A. i darowizny, których udziela spółka. Odpowiedź PSE już jest, a w niej wyliczenia. Tydzień temu SLD, a w zasadzie rzecznik sojuszu, Dariusz Joński na konferencji prasowej poinformował, że zawnioskuje do NIK o kontrole darowizn PSE S.A. Zdaniem polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej ...
Odwołanie szefa MSW. Jak zagłosują? Jak podkreśliła, po spotkaniu koalicyjnym PO-PSL jest deklaracja, że koalicja trwa i jest mocna.
Koalicja przed ważnym głosowaniem w Sejmie. Przetrwa? Dziś klub Stronnictwa zdecyduje jak głosować w sprawie wotum nieufności dla szefa MSW.
NIK: opieka nad bezdomnymi kuleje Według Najwyższej Izby Kontroli państwo zajmuje się osobami bezdomnymi tylko doraźnie. Mimo to nakłady na ten cel rosną.
bESNOGnC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)