Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
01.10.2014 12:39

Nie będzie wycofania z donieckiego lotniska

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy twierdzi, że wojskowi nie mają zamiaru opuszczać donieckiego lotniska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wcześniej gubernator tamtejszego obwodu Serhij Taruta poinformował, że separatyści żądają, aby Ukraińcy poddali się.
Według niego, Ukraińcy mieliby opuścić port lotniczy, którego bronią od kilku tygodni. W zamian separatyści mieliby wycofać się z części terytorium w Zagłębiu Donieckim. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko poinformował, że takie rozmowy nie są prowadzone i lotnisko pozostanie pod kontrolą ukraińskich wojskowych. - _ To są nadzwyczajni bohaterowie, którzy zostali już zasypani setkami ton pocisków i rakiet. Były dziesiątki ataków rosyjskich oddziałów specjalnych i terrorystów _ - podkreślił.

Zobacz, co o wydarzeniach na Ukrainie twierdzi rosyjskie MSZ:

W czasie weekendowego ataku na lotnisko zginęło od 7 do 9 ukraińskich żołnierzy. Transporter opancerzony, którym jechali, został ostrzelany przez czołg należący do separatystów albo rosyjskiej armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia o przemarszu w Doniecku: "Bezprawie" Według konwencji genewskich jeńcy powinni być chronieni przed aktami przemocy czy zastraszania.
Separatyści zajęli budynek polskiego konsulatu Terroryści zajęli polski i czeski konsulat oraz budynek sądu. Są wspierani przez rosyjskich żołnierzy - alarmuje Kijów.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz