Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFZ pozywa resort zdrowia do sądu

0
Podziel się:

Fundusz domaga się zwiększenia dotacji dla osób nieubezpieczonych o blisko miliard złotych jeszcze w tym roku.

an zdjęciu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
an zdjęciu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (Krystian Maj/Reporter)

W sądzie administracyjnym rozstrzygnie się spór między NFZ a Ministerstwem Zdrowia. Fundusz domaga się zwiększenia dotacji dla osób nieubezpieczonych o blisko miliard złotych jeszcze w tym roku. Bartosz Arłukowicz dodatkowych pieniędzy w kasie nie ma, a ministerstwo finansów dołożyć nie zamierza.

System e-WUŚ wykazał wysoką liczbę osób nieubezpieczonych, jednocześnie z uprawnieniami do korzystania z opieki zdrowotnej. W kasie NFZ powstała więc dziura. Wiceprezes NFZ Wiesława Kłos tłumaczyła, że został złożony wniosek do sądu, by ten zobowiązał ministra zdrowia do wypłaty zaległej kwoty. Jednak, jak tłumaczy wiceminister resortu zdrowia Sławomir Neumann, często te osoby, które system wskazuje, to dzieci, które są jednak ubezpieczone. W ocenie szefa resortu dotychczasowa kwota 200 mln złotych powinna NFZ wystarczyć. Kto ma rację zdecyduje sąd.

Czytaj więcej w Money.pl
Zlikwidują NFZ. Rewolucja czy ewolucja? Bartosz Arłukowicz chce wprowadzić pięć wielkich zmian w polskiej służbie zdrowia. Sprawdź, czego dotyczy każda z nich.
Decentralizacja NFZ. Ma być otwarty i wydajny NFZ ma być bardziej otwarty dla pacjentów i bardziej wydajny.
Resort zdrowia przed sądem administracyjnym Wczoraj sejmowe komisje: zdrowia oraz finansów publicznych negatywnie zaopiniowały projekt zmiany planu finansowego NFZ na 2013 r.
Te operacje staną się groźne dla zdrowia? Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego zaapelował do ministra zdrowia o przeanalizowanie wyceny operacji zaćmy i spotkanie w tej sprawie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)