Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Negocjacje nuklearne z Iranem. Jak długo potrwają?

0
Podziel się:

Trwają rozmowy władz w Teheranie z państwami grupy 5+1. Mogą być potrzebne kolejne tury.

Negocjacje nuklearne z Iranem. Jak długo potrwają?
(Polaris/East News)
bEEDZhQl

Szef irańskich negocjatorów do spraw nuklearnych Abbas Aragczi zapowiedział, że negocjacje z Zachodem na temat programu nuklearnego mogą wymagać dalszych spotkań. W Genewie trwa kolejna tura rozmów na temat wdrożenia listopadowego porozumienia z Genewy.

Aragczi uważa, że jeżeli przedstawiciele władz w Teheranie i negocjatorzy z państw grupy 5+1 (stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy) nie dojdą dzisiaj do porozumienia, wtedy konieczne będą kolejne tury rozmów. W rozmowie z irańską telewizją państwową Aragczi poinformował, że nadal pozostaje kilka kwestii do uzgodnienia.

Zdaniem irańskiej telewizji spornym tematem jest żądanie Teheranu w sprawie _ jednoczesnej redukcji _ sankcji w momencie spełnienia ustaleń listopadowego porozumienia.

bEEDZhQn

W rozmowach z przedstawicielami Teheranu uczestniczy m.in. Helga Schmid, zastępczyni szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton, która występuje w imieniu państw grupy 5+1.

Podczas rozmów ma zostać uzgodniony plan działania w celu wcielenia w życie porozumienia, zawartego 24 listopada w Genewie, które zakłada ograniczenie przez Irańczyków ich programu nuklearnego w zamian za czasowe zniesienie części sankcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Czatowanie z nieznajomym zakazane Przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei wydał fatwę (oficjalną opinię), która zakazuje nieznajomym mężczyznom i kobietom czatowania w sieci. Cenzura w Iranie.
USA nie chcą by Iran się do tego mieszał Stany Zjednoczone i inne zachodnie państwa nie chciały angażować Teheranu w konferencję pokojową planowaną w Szwajcarii.
Iran gotowy pomóc Irakowi w walce z Al-Kaidą W ciągu ostatnich kilku tygodni w prowincji Anbar, zajmującej prawie jedną trzecią terytorium Iraku, narastają napięcia w związku z działalnością ekstremistów.
bEEDZhQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)