Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Negocjacje na linii Rosja - Ukraina. Putin popiera plan pokojowy

0
Podziel się:

Jednocześnie podkreśla, że decyzja ukraińskiego prezydenta o jednostronnym zawieszeniu broni nie powinna nosić charakteru ultimatum.

Negocjacje na linii Rosja - Ukraina. Putin popiera plan pokojowy
(AP/FOTOLINK/East News)
bEJcaksB

Prezydent Rosji wezwał Ukraińców do wstrzymania działań zbrojnych. Jak informuje agencja Interfax, Władimir Putin poparł pokojowy plan zaproponowany przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę.

Agencja, powołując się na źródła w administracji prezydenta, zwraca uwagę, że po raz pierwszy od początku kryzysu ukraińskiego prezydent Rosji wezwał do przerwania działań zbrojnych obie strony konfliktu.

Władimir Putin wyrażając akceptację dla pokojowego planu Petra Poroszenki jednocześnie miał podkreślić, że _ bez konkretnych działań, skierowanych na rozpoczęcie dialogu, realizacja planu nie będzie możliwa _.

bEJcaksD

Gospodarz Kremla zwrócił uwagę, że decyzja ukraińskiego prezydenta o jednostronnym zawieszeniu broni nie powinna nosić charakteru ultimatum. Rosyjski prezydent zapowiedział, że nie będzie akceptował sytuacji, gdy ukraińskie pociski spadają na terytorium jego kraju, zagrażając bezpieczeństwu ludzi. W nocy z piątku na sobotę pociski wystrzelone z terytorium Ukrainy spadły na rosyjski posterunek graniczny, niszcząc budynki i raniąc 7 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow o ministrze Ukrainy: Przekroczył granicę Była to reakcja na obraźliwe wyrażenie pod adresem prezydenta Putina.
Sikorski: "Putin zmusił Zachód do decyzji" - _ To co wydarzyło się na Ukrainie kończy pewną epokę _ - mówi szef MSZ Radosław Sikorski.
W sprawie Ukrainy wciąż nie ufają Putinowi Kamienna twarz Merkel podczas spotkania z Putinem jest odzwierciedleniem bezradności Zachodu - komentuje niemiecka prasa.
bEJcakte
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)