Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pogoda w polsce
04.05.2013 15:24

Nawałnice na Podkarpaciu. Grał był wielkości kurzych jaj

Na Polskę spadł grad wielkości kurzych jajek. Siła żywiołu była tak duża, że przebijał nawet ceramiczne dachówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Ponad 170 razy interweniowali podkarpaccy strażacy, usuwając skutki wczorajszych nawałnic, które przeszły przez część województwa. Ponad 100 interwencji dotyczyło uszkodzonych pokryć dachowych przez padający grad. *

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków młodszy brygadier Marcin Betleja, najwięcej uszkodzonych dachów było w powiatach przeworskim, rzeszowskim i leżajskim.

_ Pokrycia dachowe były uszkodzone zarówno na budynkach mieszkalnych jak i gospodarczych. Nasza pomoc polegała głównie na zabezpieczaniu ich plandekami _ - dodał.

Na szczęście podczas nawałnic nie dochodziło do zrywania poszyć dachowych, grad - wielkości nawet kurzych jajek - jedynie je dziurawił. Siła żywiołu była znaczna, bo grad przebijał ceramiczne dachówki.

Ponad 70 interwencji strażaków polegała na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji oraz na usuwaniu połamanych drzew, które tarasowały ulice.

Betleja podkreślił, że w czasie nawałnic nikt nie ucierpiał.

Czytaj więcej w Money.pl
Grad, śnieg, burze Silne nawałnice z gradem i śniegiem przeszły w nocy i nad ranem w niedzielę nad Czechami i Austrią.
Grad dziurawił dachówki. To nasza majówka Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować w regionie do poranka.
Pogotowie przeciwpowodziowe na Podkarpaciu zostanie odwołane W ciągu ostatnich godzin woda opadła o kilka centymetrów na wszystkich rzekach Podkarpacia.
Tagi: pogoda w polsce, grad, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz