Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zarobki w polsce
16.07.2013 13:15

Nauczyciele nadal bedą dostawać dodatki wyrównawcze do pensji

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obowiązek wypłacania jednorazowych dodatków uzupełniających dla nauczycieli jest zgodny z ustawą zasadniczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Na zdjęciu prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Dodatki wypłacane są przez samorząd, w sytuacji gdy w ciągu roku na wynagrodzenia przeznacza się mniej, niż wynika to ze średniego wynagrodzenia określonego w Karcie Nauczyciela.

Samorządy twierdziły, że przepis ten jest nie konstytucyjny, bo państwo nałożyło na samorząd obowiązek, na którego wypełnienie nie zapewniło środków. Zdaniem Trybunału Konstytucyjnego państwo jednak zapewnia samorządom dochody na płacenie tego dodatku.

Przepis zaskarżyło 5 rad gmin. Są to Rada Gminy w Bochni, Rada Miejska w Chrzanowie, Rada Miejska w Inowrocławia, Rada Gminy w Stoszowicach i Rada Miejska w Zatorze. Skargi były rozpatrywane przez trybunał łącznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Fotoradary przed Trybunał Konstytucyjny Ruch Palikota za niekonstytucyjne uważa nieudostępnianie przez Inspekcję Transportu Drogowego obwinionym o wykroczenie zdjęć z fotoradarów.
Chcą rocznego urlopu już po 10 latach pracy Związkowcy proponują też stworzenie nieobciążającego nauczycieli systemu ewidencjonowania ich pracy.
Tagi: zarobki w polsce, tk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz