Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoła
04.09.2011 07:38

Nauczyciele będą mieć więcej obowiązków

Od tego roku nauczyciele będą musieli poświęcać więcej czasu na indywidualną pracę z dzieckiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisapics/iStockphoto)

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło rozporządzenie o nauczaniu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Rzecznik MEN'u Grzegorz Żurawski powiedział, że w zmianie chodzi o większe skupienie grona pedagogicznego na potrzebach indywidualnego ucznia:

POSŁUCHAJ:

źródło: IAR

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca uwagę, że nauczyciele od zawsze dbają o dobro dziecka. Prezes ZNP Sławomir Broniarz zwraca jednak uwagę, że niektórzy jego koledzy mogą mieć trudności z wykonaniem zadań wyznaczonych przez MEN.


POSŁUCHAJ:

źródło: IAR

W podobnym tonie wypowiada się Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Zastępca przewodniczącego Teresa Misiuk uważa, że wiele zapisów w rozporządzeniu jest nierealna do zastosowania.

POSŁUCHAJ:

źródło: IAR

Teresa Misiuk powiedziała, że do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych należy mieć specjalne wyposażenie sal,. Dodaje, że dużo czasu przy realizacji tych zadań pochłaniać będzie biurokracja i wypełnianie dokumentów.

O sytuacji w polskiej szkole czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;egzamin;gimnazjalny;bedzie;trudniej,219,0,902619.html) Nowy egzamin gimnazjalny. Będzie trudniej? Nieco zmieniona formuła i inny sposób prezentowania wyników - od tego roku gimnazjaliści bedą pisali nowy egzamin gimnazjalny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;w;szkole;wakacje;o;tydzien;pozniej,89,0,901977.html) Zmiany w szkołach. Nauczyciele niezadowoleni Uczniowie i nauczyciele będą musieli spędzić w szkole o tydzień więcej niż dotychczas.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/nawet-tysiac-zlotych-za-dziecko-w-szkole.html) Możesz dostać 1000 zł na dziecko w szkole Sprawdź, czy spełniasz warunki o wsparcie. Jeśli tak, złóż wniosek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;chce;e-rewolucji;w;szkolach,100,0,901732.html) MD kontra SLD. "Idzie Grześ przez wieś" Szef SLD Grzegorz Napieralski przedstawił program Sojuszu, zakładający upowszechnienie komputerów w polskich szkołach.
Tagi: szkoła, edukacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz