Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
29.08.2014 14:13

NATO potwierdza wkroczenie rosyjskich wojsk

- To nie jest działanie odizolowane od innych, ale część niebezpiecznego trendu, który ma miejsce od wielu miesięcy i którego celem jest destabilizacja Ukrainy jako suwerennego kraju - oświadczył Rasmussen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

W Brukseli - na prośbę Kijowa - odbyła się nadzwyczajna narada ambasadorów Sojuszu i Ukrainy w związku z sytuacją na wschodzie tego kraju. NATO ostro potępia działania Rosji i ponownie potwierdza wkroczenie rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy.

Jak powiedział na konferencji prasowej sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen, jest jasne, że rosyjskie oddziały wojskowe i sprzęt bezprawnie przekroczyły granicę wschodniej i południowo-wschodniej Ukrainy.

- _ To nie jest działanie odizolowane od innych, ale część niebezpiecznego trendu, który ma miejsce od wielu miesięcy i którego celem jest destabilizacja Ukrainy jako suwerennego kraju _ - oświadczył Rasmussen.

Pytany o decyzję Kijowa o rezygnacji ze statusu państwa niezaangażowanego i wolę zabiegania o członkostwo w NATO, sekretarz generalny powiedział, że Sojusz w pełni szanuje decyzję Ukrainy w tej sprawie. Jak podkreślił, NATO wyznaje zasadę, że każdy kraj ma prawo sam określić swoją politykę bezpieczeństwa.

Rząd Ukrainy przygotował odpowiednią uchwałę, którą teraz musi zatwierdzić parlament. Premier Arsenij Jaceniuk zapowiedział, że postara się, aby nastąpiło to w najbliższym czasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wysłała nowe wojska na granicę Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że na granicy z Ukrainą Rosjanie zgromadzili kilka tysięcy żołnierzy.
Rasmussen apeluje do Rosji: "Wycofajcie się" _ - Wydarzenia na wschodniej Ukrainie to wielki problem, namawiam Rosję do odstąpienia - _ oświadczył Rasmussen na konferencji natowskiej w Paryżu.
Putin o ukraińskich żołnierzach. Są jak faszyści Kijów i NATO są zgodne: w operacji na wschodniej Ukrainie rebelianci korzystają ze znacznego wsparcia rosyjskiej broni i rosyjskich wojsk.
Tagi: wojna na ukrainie, nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz