Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NATO potępia zamach w Wołgogradzie. Zginęli uczniowie i studenci

0
Podziel się:

Zamachowiec wysadził się w powietrze w autobusie komunikacji miejskiej w Wołgogradzie. W ataku zginęło sześć osób oraz zamachowiec.

NATO potępia zamach w Wołgogradzie. Zginęli uczniowie i studenci
(World Economic Forum/CC/Flickr)
bEChntyt

Ministrowie obrony krajów NATO potępili zamach, do którego doszło dwa dni temu. Poinformował o tym Sekretarz Generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen (na zdj.) w trakcie trwającego w Brukseli dwudniowego spotkania w Brukseli.

W posiedzeniu uczestniczył także minister obrony Rosji. Politycy złożyli także kondolencje rodzinom ofiar. Dwa dni temu po południu zamachowiec wysadził się w powietrze w autobusie komunikacji miejskiej w Wołgogradzie. W ataku zginęło sześć osób oraz zamachowiec. Większość ofiar to studenci i uczniowie.

Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył w Brukseli, że zarówno kraje Sojuszu jak i Rosja zdecydowanie potępiają zamach. _ - Nie ma usprawiedliwienia dla tego typu tchórzliwych ataków na niewinnych ludzi. Nikt nie powinien mieć wątpliwości co do determinacji krajów NATO i Rosji, które wspólnie przeciwstawiają się terroryzmowi _ - powiedział Rasmussen.

bEChntyv

O przeprowadzenie ataku podejrzewa się jednego z islamskich ekstremistów. Prawdopodobnie to właśnie jego żona, pochodząca z Dagestanu, wysadziła się w powietrze w autobusie.

Czytaj więcej w Money.pl
Sekretarz NATO: Atak na Syrię nadal możliwy - _ By zapewnić kontynuowanie procesu dyplomatycznego i politycznego, powinno się nadal zachować opcję akcji zbrojnej _ - powiedział Rasmussen po rozmowach z brytyjskim premierem.
To będzie ważna wizyta dla naszego kraju Anders Fogh Rasmussen złoży jutro wizytę w Warszawie, gdzie spotka się z politykami i wygłosi wykład w Akademii Obrony Narodowej.
NATO pomoże Libijskiemu wojsku Nie oznacza to, że sojusz wyśle do Libii swoich żołnierzy. Chodzi jedynie o kilkunastoosobową ekipę, która od czasu do czasu będzie jeździć do Libii, by doradzać tamtejszym wojskowym.
bEChntyW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)