Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NATO nie wkroczy do Libii bez mandatu ONZ

0
Podziel się:

Sekretarz generalny NATO zaznaczył, że rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nie przewiduje działań zbrojnych.

NATO nie wkroczy do Libii bez mandatu ONZ
(ec.europa.eu)

Ataki na cywilów w Libii mogą być traktowane jak zbrodnie przeciwko ludzkości i społeczność międzynarodowa oraz ONZ nie mogą pozostać bierne, jeśli te ataki będą trwać - oświadczył sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

- _ Zdecydowanie potępiamy użycie siły wobec narodu libijskiego _ - powiedział Rasmussen na briefingu w Brukseli.

Zaznaczył, że najnowsza rezolucja Rady Bezpieczeństwa nie przewiduje akcji zbrojnej w Libii, powtórzył też, że NATO nie ma zamiaru interweniować w tym kraju bez mandatu ONZ, nawet w sytuacji, gdy przywódcy Sojuszu Północnoatlantyckiego otrzymali instrukcje przygotowania się na wszelkie ewentualności.

Rasmussen podkreślił, że sprawa Libii będzie priorytetowa w programie obrad spotkania w Brukseli ministrów obrony NATO w czwartek i w piątek.

Szef NATO odrzucił sugestie, że Sojusz powinien sam ustanowić strefę zakazu lotów nad Libią. Podkreślił, że jest to bardzo skomplikowana operacja, która wymaga poważnych środków militarnych.

NATO, jak pisze agencja Associated Press, powtarza ustawicznie, że do takiej operacji byłby niezbędny wyraźny mandat RB ONZ, co jest mało prawdopodobne, gdyż dysponująca w RB prawem weta Rosja już odrzuciła ten pomysł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t84714.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;wkroczy;do;libii;tak;sadzi;castro,90,0,783962.html) NATO wkroczy do Libii? Tak sądzi Castro _ Interwencja wojskowa w Libii zagwarantowałaby Europie dwa miliony baryłek ropy dziennie _ - mówi Castro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t134521.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;pomaga;libijskim;powstancom,209,0,789201.html) NATO pomaga libijskim powstańcom? Siły dyktatora kolejny raz szturmują miasto Zawija. Pojawiły się doniesienia o zachodnich żołnierzach w Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t80044.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;moze;koordynowac;akcje;w;libii,139,0,784267.html) NATO może koordynować akcję w Libii Rasmussen: _ Priorytetem w działaniach w Libii jest ewakuacja cudzoziemców _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)