Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nasz Powiat zdobył najwięcej mandatów w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego

0
Podziel się:

Popierani przez PO kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Powiat zdobyli najwięcej mandatów we wczorajszych przedterminowych wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Nasz Powiat zdobył najwięcej mandatów w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bEUeYZcl

Popierani przez PO kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Powiat zdobyli najwięcej mandatów we wczorajszych przedterminowych wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego. W 17-osobowej radzie przedstawiciele Naszego Powiatu będą mieli siedmiu radnych.

Jak poinformowano dzisiaj w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Wałbrzychu, do nowej rady wejdą również przedstawiciele: KWW Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa - 5 mandatów, KWW Prawo i Samorządność - 2 mandaty, KWW OPS - 2 mandaty oraz KWW Razem dla powiatu - 1 mandat.

Dotychczasowa rada została rozwiązana z mocy prawa po tym, jak 1 stycznia tego roku Wałbrzych stał się miastem na prawach powiatu. Przywrócenie grodzkości Wałbrzychowi spowodowało zmianę granic powiatu wałbrzyskiego, który teraz obejmuje gminy: Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Głuszycę, Jedlinę-Zdrój, Mieroszów, Stare Bogaczowice, Szczawno-Zdrój i Walim.

bEUeYZcn

Mieszkańcy tych gmin w niedzielę wybierali 17 radnych - z ponad 200 kandydatów zgłoszonych przez siedem komitetów wyborczych. Uprawnionych do głosowania było ponad 47 tys. osób. Frekwencja wyniosła nieco ponad 20 proc.

Do 1 stycznia Wałbrzych był największym miastem pozbawionym statusu miasta na prawach powiatu i jednocześnie jedyną ponad 100-tysięczną gminą, która tego statusu nie miała. O grodzkość miasta, które zostało włączone do powiatu wałbrzyskiego w 2002 r., od dłuższego czasu zabiegały władze Wałbrzycha. W październiku 2011 r. procedurę w sprawie zmiany statusu miasta wszczął minister spraw wewnętrznych i administracji. Ostatecznie rozporządzenie ws. przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu Rada Ministrów wydała w lipcu 2012 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister: Powstanie nowa strefa ekonomiczna Odpowiedzialna za to jest podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.
Wyłudziła 300 tysięcy złotych dzięki... Kobieta miała dostęp do pieczątki księgowej i sama wystawiała sobie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.
Wybierają nowe władze. W czterech gminach Na Dolnym Śląsku w: Stoszowicach, Głuszycy, Bielawie i Wałbrzychu trwają referenda gminne. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 do 21. Głosowanie przebiega bez incydentów.
bEUeYZcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)