Notowania

przemyt narkotyków
15.10.2012 10:50

Narkotyki z przemytu na Śląsku. Sukces policji

Śledczy zabezpieczyli blisko 10 tys. działek mefedronu i zatrzymali trzy osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach zlikwidowali kanał przemytu narkotyków z Azji do Polski. Śledczy zabezpieczyli blisko 10 tys. działek mefedronu i zatrzymali trzy osoby.

Zespół prasowy śląskiej policji poinformował w poniedziałek, że funkcjonariusze CBŚ i celnicy zlikwidowali kanał przemytu narkotyków pod koniec września. Czarnorynkowa wartość przejętych 10 tys. działek mefedronu to około 80 tys. zł.

Podczas akcji zatrzymano osoby zaangażowane w przemyt - dwie kobiety w wieku 19 i 52 lat oraz 24-letniego mężczyznę. Cała trójka to mieszkańcy województwa śląskiego. Śledczy ustalają, gdzie trafiał przywożony z Azji towar. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował dwoje organizatorów przestępczego procederu, a trzecia zatrzymana osoba została objęta policyjnym dozorem. Za przemyt i dystrybucję narkotyków grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Mefedron, jako narkotyk, jest nowością na rynku i staje się coraz bardziej popularny wśród dilerów i konsumentów. Według policji, zaczyna wypierać popularną dotąd amfetaminę. Mefedron, jako substancja psychotropowa, jest środkiem silnie uzależniającym, a jego przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Tagi: przemyt narkotyków, narkotyki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz