Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Narkotyki w Polsce. Policja zlikwidowała wytwórnię amfetaminy

0
Podziel się:

Stołeczni policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy na prywatnej posesji pod Pruszkowem. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Na rynek nie trafi 12 kg amfetaminy wartych około 360 tysięcy złotych.

Narkotyki w Polsce. Policja zlikwidowała wytwórnię amfetaminy
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Stołeczni policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy na prywatnej posesji pod Pruszkowem. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Na rynek nie trafi 12 kg amfetaminy wartych około 360 tysięcy złotych - poinformował rzecznik komendy stołecznej starszy aspirant Mariusz Mrozek.

Gdy policjanci ustalili, że w pomieszczeniach gospodarczych na posesji w jednej z miejscowości pod Pruszkowem może być produkowana amfetamina, objęli teren obserwacją. Zdecydowali się m.in. zatrzymać samochód z dwoma mężczyznami, którzy wyszli z posesji, i przeszukać teren.

W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli torbę foliową z trzema kilogramami amfetaminy. W środku był też pojemnik z trzema litrami tego narkotyku w stanie ciekłym. Według policji można z tego wyprodukować ok. dziewięciu kilogramów amfetaminy w proszku.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni zatrzymani w aucie - 30-letni Radosław K. oraz 25-letni Arkadiusz T. - mogą mieć związek z produkcją narkotyku i jego wprowadzaniem do obrotu. - _ Prowadzący sprawę policjanci oszacowali, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy to ok. 360 tys. zł _ - powiedział Mrozek.

Jak dodał, w środę po południu trwały czynności z udziałem zatrzymanych. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Prawdopodobnie Radosław K. i Arkadiusz T. usłyszą zarzuty wytwarzania i posiadania znaczącej ilości środków odurzających. Kodeks karny przewiduje za to do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja zlikwidowała fabrykę amfetaminy Nielegalne laboratorium funkcjonowało w jednym z wynajętych lokali w Kielcach. Policjanci odkryli w nim - oprócz amfetaminy i urządzeń służących do jej produkcji - kilkadziesiąt sztuk amunicji do broni palnej.
Pseudokibice z amfetaminą zatrzymani Ponad 1,5 kg narkotyków, głównie amfetaminy, przechwycili dolnośląscy policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.
Policjanci przejęli mobilną fabrykę amfetaminy Fabryka mogła wytwarzać 2 kg narkotyku w ciągu doby. Na miejscu zatrzymano dwie osoby.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)