Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki w polsce
02.10.2013 16:33

Narkotyki w Polsce. Policja zlikwidowała wytwórnię amfetaminy

Stołeczni policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy na prywatnej posesji pod Pruszkowem. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Na rynek nie trafi 12 kg amfetaminy wartych około 360 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Stołeczni policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy na prywatnej posesji pod Pruszkowem. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Na rynek nie trafi 12 kg amfetaminy wartych około 360 tysięcy złotych - poinformował rzecznik komendy stołecznej starszy aspirant Mariusz Mrozek.

Gdy policjanci ustalili, że w pomieszczeniach gospodarczych na posesji w jednej z miejscowości pod Pruszkowem może być produkowana amfetamina, objęli teren obserwacją. Zdecydowali się m.in. zatrzymać samochód z dwoma mężczyznami, którzy wyszli z posesji, i przeszukać teren.

W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli torbę foliową z trzema kilogramami amfetaminy. W środku był też pojemnik z trzema litrami tego narkotyku w stanie ciekłym. Według policji można z tego wyprodukować ok. dziewięciu kilogramów amfetaminy w proszku.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni zatrzymani w aucie - 30-letni Radosław K. oraz 25-letni Arkadiusz T. - mogą mieć związek z produkcją narkotyku i jego wprowadzaniem do obrotu. - _ Prowadzący sprawę policjanci oszacowali, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej amfetaminy to ok. 360 tys. zł _ - powiedział Mrozek.

Jak dodał, w środę po południu trwały czynności z udziałem zatrzymanych. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Prawdopodobnie Radosław K. i Arkadiusz T. usłyszą zarzuty wytwarzania i posiadania znaczącej ilości środków odurzających. Kodeks karny przewiduje za to do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja zlikwidowała fabrykę amfetaminy Nielegalne laboratorium funkcjonowało w jednym z wynajętych lokali w Kielcach. Policjanci odkryli w nim - oprócz amfetaminy i urządzeń służących do jej produkcji - kilkadziesiąt sztuk amunicji do broni palnej.
Pseudokibice z amfetaminą zatrzymani Ponad 1,5 kg narkotyków, głównie amfetaminy, przechwycili dolnośląscy policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.
Policjanci przejęli mobilną fabrykę amfetaminy Fabryka mogła wytwarzać 2 kg narkotyku w ciągu doby. Na miejscu zatrzymano dwie osoby.
Tagi: narkotyki w polsce, narkotyki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz