Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki w polsce
17.08.2013 10:00

Narkotyki w Polsce. Dziecko zażyło amfetaminę

Przybyli na miejsce policyjni wywiadowcy zatrzymali opiekunów dziecka i osadzili ich w policyjnym areszcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel998/CC/Wikipedia)

Dwuletnia dziewczynka z Zabrza trafiła do szpitala po zjedzeniu narkotyku. Zostawił go w pokoju partner matki dziecka. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków i narażenie dziewczynki na niebezpieczeństwo - podała śląska policja.

O sprawie zaalarmowali policję pracownicy zabrzańskiego szpitala, gdzie 21-letnia matka i jej 24-letni partner przywieźli dziecko.

Według ustaleń policji, wszystko rozegrało się w środę wieczorem. Gdy mama dziewczynki była w łazience, jej partner w pokoju zażył amfetaminę, po czym wyszedł do kuchni przygotować sobie posiłek. Gdy wrócił, zauważył, że dwulatka zjadła pozostawioną przez niego porcję amfetaminy.

Gdy dziewczynka stała się nadpobudliwa i jej zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem narkotyku, matka i jej partner wezwali taksówkę i zawieźli dziecko do szpitala. Poinformowali lekarza o całym zajściu. Personel medyczny udzielił dziewczynce pomocy, a lekarz podjął decyzję o hospitalizacji 2-latki i powiadomił policję. Przybyli na miejsce policyjni wywiadowcy zatrzymali opiekunów dziecka i osadzili ich w policyjnym areszcie.

Po przesłuchaniach matka dziewczynki została zwolniona do domu, a mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia. Prokurator oddał go pod dozór policji. Podejrzany musi zgłaszać się do jednostki policji trzy razy w tygodniu. W sprawie dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem przez tę parę wypowie się sąd rodzinny.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja zlikwidowała fabrykę amfetaminy Nielegalne laboratorium funkcjonowało w jednym z wynajętych lokali w Kielcach. Policjanci odkryli w nim - oprócz amfetaminy i urządzeń służących do jej produkcji - kilkadziesiąt sztuk amunicji do broni palnej.
Pseudokibice z amfetaminą zatrzymani Ponad 1,5 kg narkotyków, głównie amfetaminy, przechwycili dolnośląscy policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.
250 tysięcy. Tyle osób umiera co roku przez narkotyki Najpopularniejszym narkotykiem na świecie jest marihuana, a następnie amfetamina i jej pochodne.
Tagi: narkotyki w polsce, amfetamina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz