Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Narkotyki w Hiszpanii. Konfiskata 2,5 tony kokainy ukrytej w ananasach

0
Podziel się:

Na przedmieściach Madrytu, gdzie znajdował się magazyn firmy importowej, aresztowano sześciu ludzi.

Narkotyki w Hiszpanii. Konfiskata 2,5 tony kokainy ukrytej w ananasach
(Zxc/pd/wikimedia)

Hiszpańska Gwardia Cywilna poinformowała w środę o odkryciu 2,5 tony kokainy w kontenerach z ananasami pochodzącymi z Kostaryki. To jedna z największych takich konfiskat w Hiszpanii i w ogóle portach Unii Europejskiej.

_ Operacja doprowadziła do przejęcie 2515 kilogramów narkotyku, który trafił do portu Algeciras _, w południowej Hiszpanii - sprecyzowano w komunikacie. 2,5 tony kokainy rozmieszczono w prawie 2,3 tys. pakunkach utkniętych pomiędzy owocami.

Gwardia Cywilna podała, że od końca 2012 roku obserwowała _ wiele osób mających związki z ewentualnym przemytem narkotyków _. Podejrzani założyli przedsiębiorstwo sprowadzające owoce z różnych krajów Ameryki Łacińskiej do Hiszpanii.

Na przedmieściach Madrytu, gdzie znajdował się magazyn firmy importowej, aresztowano sześciu ludzi.

W czasie dochodzenia służby skontrolowały wiele kontenerów, ale w żadnym nie stwierdzono narkotyków. Dopiero pod koniec kwietnia funkcjonariusze zostali powiadomieni o pojawieniu się w porcie Algeciras trzech kontenerów z ananasami; w jednym z nich mogła znajdować się _ znaczna ilość kokainy _.

Bliskie związki między Hiszpanią a jej dawnymi koloniami w Ameryce Łacińskiej uczyniły z tego kraju ważny punkt przerzutu kokainy do Europy. W roku 2012 hiszpańska policja przejęła ponad 20 ton kokainy, czyli 41 proc. wszystkich jej dostaw zarekwirowanych w całej Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
Skonfiskowane narkotyki warte 30 milionów dolarów Policja bada nieświęte przymierze między meksykańskim kartelem Sinaloa a chińskimi syndykatami narkotykowymi, aktywnymi na Filipinach.
Heroina w perskich dywanach. CBŚ wykryło - _ Narkotyki były wszyte w trzy perskie dywany wysłane _ - podaje rzecznik policji.
Cytryny warte 45 mln euro? Przez narkotyk Pomysłowość handlarzy narkotyków nie ma granic. Ponad tonę kokainy próbowano przeszmuglować z Kolumbii do Europy w owocach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)