Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Narkotyki w Polsce. Policja śledzi drożdżówki z opiatami

0
Podziel się:

Dziś w Krakowie do szpitala zgłosiła się kobieta, która zjadła drożdżówkę z makiem. Okazało się, że zawierała opiaty.

Narkotyki w Polsce. Policja śledzi drożdżówki z opiatami
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Drożdżówki z opiatami sprzedawała jedna z krakowskich sieci handlowych. Ślady opiatów morfiny wykryto przypadkowo podczas badania pacjentki w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. _ - Lekarze zgłosili sprawę na policję, kobieta jednak zarzekała się, że nie zażywała narkotyków _ - wyjaśnia podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

- _ Jedyna rzecz, jaką kojarzy, to jedzenie w ostatnim czasie drożdżówek z makiem. Stąd dotarliśmy do producenta tych drożdżówek, następnie do dostawcy, który dostarczał do tej piekarni mak. W tej chwili policjanci sprawdzają, czy dostarczany mak był niskomorfinowy, czy rzeczywiście mamy do czynienia z makiem wysokomorfinowym, a jeśli tak - to jak to się mogło stać, że trafił on do bułek _- tłumaczy Ciarka.

Sprawą skażonych bułek zainteresował się już sanepid. Drożdżówki są konfiskowane. Stężenie opiatów w wypieku nie powinno zagrażać zdrowiu konsumentów. Jak podkreśla podinspektor Mariusz Ciarka, piekarz i właściciel sieci sklepów mogli nie wiedzieć o tym, że drożdżówki są skażone.

- _ Mak nisko- i wysokomorfinowy wyglądem niczym się nie różnią. Kluczowe będzie więc ustalenie, w jaki sposób został on dostarczony przez dostawcę, przez rolnika, i czy zdawał on sobie sprawę, że taki mak dostarczał _- wyjaśnia Ciarka.

Polsce uprawa maku wysokomorfinowego, wykorzystanego do produkcji leków, jest możliwa tylko po otrzymaniu odpowiedniej zgody.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/m287914.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/meksyk-nie-zyje-szef-gangu-oskarzanego-o,92,0,1638748.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Meksyku niespokojnie. Zginął szef gangu Domniemany szef meksykańskiego kartelu narkotykowego, oskarżanego o zniknięcie 43 studentów, zginął podczas wtorkowej operacji policyjnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m242807.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/narkotyki-w-rosji-alarmujace-liczby,87,0,1635159.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kolejny problem Moskwy. Traci młodych ludzi Rosyjska narkomafia ma silne lobby na wszystkich szczeblach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/m322300.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/narkotyki-w-polsce-resort-sprawiedliwosc,120,0,1633144.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polacy oddali narkotykowy proces do USA W zdarzenie były zamieszane polskie i amerykańskie służby specjalne.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)