Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działki
12.07.2012 10:09

Napieralski ostro o sędziach Trybunału Konstytucyjnego

Napieralski: W debacie o ogródkach działkowych pojawił się wątek polityczny gdy mówiono, że one są reliktem PRL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ Ostatnio decyzje Trybunału są mniej merytoryczne, a bardziej zabarwione politycznie. Ewidentnie w tej debacie o ogródkach działkowych pojawił się wątek polityczny gdy mówiono, że one są reliktem PRL i dlatego wydaje mi się, że decyzje były tak zabarwione - _powiedział Grzegorz Napieralski, były przewodniczący SLD w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET. *

Ocenił, że w Trybunale nie ma równowagi, ponieważ przeważają sędziowie o konserwatywnych poglądach.

Na pytanie, czy jest zwolennikiem monopolu związku działkowców, odpowiedział, że nie interesują go przywileje prezesów i ich funkcja. _ - Mnie interesuje tylko to, czy ci ludzie, którzy są biedni, którzy nie mają innej możliwości wypoczynku, będą mogli nadal wypoczywać. Ja bym chciał, żeby dzięki nowej ustawie pani Zofia i pan Jerzy mogli dalej uprawiać rzodkiewkę i marchewkę, żeby ich dzieci mogły się pobawić na placu zabaw - _ mówił Napieralski. Dodał, że ostatnio odwiedził z dziećmi ogródki działkowe w Warszawie._ - Nikt na nas nie patrzył, nikt nas nie zatrzymywał. Było pięknie, pachnąco i cudownie _- opowiadał były szef SLD.

Grzegorz Napieralski zgodził się z tym, że trzeba powołać inne instytucje opiekujące się ogródkami. _ - Ale ja chciałbym, żeby ta osoba która będzie się opiekowała działkami, nie sprzedała tej ziemi deweloperowi albo komuś, kto wybuduje tam hipermarket. Obawiam się, że niedługo pojawi się w Sejmie silne lobby, a nie chciałbym, żeby następna ustawa była pisana na stacji paliw - _ tłumaczył Napieralski.

Czytaj więcej w Money.pl
Trybunał zdecydował w sprawie ogródków działkowych Sędziowie wydali orzeczenie na temat zgodności z konstytucją ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych.
380 mln złotych rocznie. Tyle będą musieli płacić działkowcy Ponad 20 mld złotych warte jest imperium Eugeniusza Kondrackiego.
Działki już znikają z miast. Tak robią to samorządy Zdarza się, że miasta decydują o likwidacji ogródków pod planowane inwestycje.
"Sędziowie nas skrzywdzili, to Białoruś" Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności ustawy o ogródkach działkowych.
Tagi: działki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz