Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska służba zdrowia
28.11.2012 09:20

Napieralski o Arłukowiczu: "Minister niszczy służbę zdrowia"

Wczoraj wieczorem minister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym roku wycenianie procedur pediatrycznych zostanie zmienione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Bartosz Arłukowicz powinien sam podać się do dymisji - uważa polityk SLD Grzegorz Napieralski. Były lider Lewicy powiedział w radiowej Trójce, że minister zdrowia jest niewiarygodny, a to co obecnie robi zwłaszcza z oddziałami dziecięcymi, to _ niszczenie służby zdrowia _. *

Według Napieralskiego Arłukowicz, gdyby miał honor, sam już dawno powinien zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

- _ To co zrobił Bartosz Arłukowicz w służbie zdrowia jest skandalem. Te obrazy, które widzimy codziennie w telewizji, to co się dzieje w szpitalach dziecięcych to skandal. Z jednej strony premier nawołuje do tego, abyśmy zastanowili się co zrobić, aby rodziło się coraz więcej dzieci, ale jak widzą dzisiaj młodzi rodzice, co się stanie z ich dzieckiem - nie będą mieli żadnej pomocy, to jak się te dzieci mają rodzic? _ - komentuje Grzegorz Napieralski.

Wczoraj wieczorem minister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym roku wycenianie procedur pediatrycznych zostanie zmienione. Bartosz Arłukowicz zmiany te zapowiedział niejako w odpowiedzi na to, co dzieje się obecnie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Placówka wstrzymała planowe przyjęcia. Mali pacjenci są przyjmowani tylko w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.

Czytaj więcej w Money.pl
39 proc. Polaków boi się tego bólu. A ty? Polacy bardziej niż Włosi, Francuzi, Hiszpanie czy Brytyjczycy boją się chodzić do stomatologa - wykazały badania.
Putin ma kłopoty ze zdrowiem? Odwołali... Szczyt przywódców poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw, zaplanowany na początek listopada, został odłożony.
Gowin niezachwycony. Ale to zgodne z prawem Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin uważa, że finansowane zapłodnienia in vitro w ramach programu zdrowotnego, a nie rozwiązań ustawowych, jest zgodne z prawem
Tagi: polska służba zdrowia, arłukowicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz