Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napady na banki w Polsce. Ruszył proces rolnika

0
Podziel się

Według śledczych mężczyzna zrabował w sumie około 170 tys. zł. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Napady na banki w Polsce. Ruszył proces rolnika
(Bedo/Dreamstime)
bEpWWeCZ

Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się proces 38-letniego rolnika, Kazimierza B., oskarżonego o dokonanie kilkunastu napadów z bronią w ręku na banki. Według śledczych mężczyzna zrabował w sumie około 170 tys. zł. Grozi mu kara do 15 lat więzienia. Po odczytaniu aktu oskarżenia, sąd utajnił proces.

Według prokuratury do napadów dochodziło od maja 2010 roku do lipca ub. roku. W tym czasie oskarżony napadł na 17 niewielkich placówek należących do sześciu banków. Początkowo mężczyzna działał w Łodzi, ale później także w Pabianicach, Częstochowie, Katowicach, Sosnowcu, Sieradzu, Włocławku i Końskich.

Podczas napadów 38-latek zazwyczaj ubrany był w ciemną kurtkę, czapkę z daszkiem i masywne okulary. Przed każdym napadem Kazimierz B. długo obserwował placówkę. Wybierał małe oddziały, z których łatwo było uciec; napadów dokonywał zazwyczaj tuż przed zamknięciem banków, kiedy nie było w nich klientów.

bEpWWeDb

Nawiązywał rozmowę z pracownikami banku i udawał, że chce przeprowadzić jakąś operację bankową. W pewnym momencie wyciągał broń i żądał wydania pieniędzy, grożąc jej użyciem.

Mężczyznę udało się zatrzymać m.in. dzięki zeznaniom świadków i zapisom bankowego monitoringu. Został zatrzymany w lipcu ub. roku w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy rozpoznawał kolejną placówkę bankową. Okazało się, że wrócił wówczas z wczasów w Egipcie, na które wyjechał tuż po napadzie na Śląsku.

W jego samochodzie oraz w miejscu zamieszkania policja znalazła m.in. pistolet typu Walther, magazynek z 6 sztukami ostrej amunicji, różne kurtki, czapki i okulary, które zakładał przed napadami, a także kartkę z adresami banków w Ostrowie Wlkp.

W śledztwie oskarżony przyznał się do winy. Wyjaśnił, że broń kupił w 2010 roku, a do napadów zmusiła go pogarszająca się sytuacja finansowa. Mężczyzna był zadłużony m.in. w bankach i postanowił zdobyć pieniądze, napadając na placówki bankowe.

bEpWWeDh

Obok rozbojów z użyciem broni palnej prokuratura zarzuciła mu też nielegalne posiadanie broni i amunicji. Kazimierz B. dotąd nie był karany. Ma wykształcenie wyższe, a do czasu aresztowania prowadził własne gospodarstwo rolne w powiecie łódzkim-wschodnim.

Czytaj więcej w Money.pl
Rolnik obrabował 17 banków i wystarczy Przed łódzkim sądem stanie 38-letni Kazimierz B., oskarżony o dokonanie serii napadów z bronią w ręku na banki.
Sąd nad kamerdynerem papieża. Trafi za kraty? Na ławie oskarżonych zasiądzie też pomocnik majordomusa, informatyk, który był zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Grozi mu do roku więzienia.
Burza po wyroku więzienia dla dziennikarza za zniesławienie Wykonanie kary od razu zawieszono, ponieważ skazany nie jest recydywistą.
bEpWWeDC
banki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)